Łukasz Strug

 21/07/2022

Karuzela transferowa:
Łukasz Strug

Kolejnym zawodnikiem pozyskanym przez nasz klub, w tym okienku transferowym, jest Łukasz Strug.

Ten 25-letni, obdarzony dobrymi warunkami (188 cm, 72 kg) zawodnik, jest wychowankiem świdnickiej Avii. W swojej sportowej przygodzie reprezentował ponadto barwy Piaskovii Piaski i Granitu Bychawa.

Jesienną rundę poprzedniego sezonu spędził właśnie w Granicie, dla którego to w 18 meczach ligowych zdobył 19 bramek. W rundzie wiosennej reprezentował barwy III ligowej Avii, ale w drużynie tej był tylko zmiennikiem i zaliczył 2 celne trafienia.

Według danych zawartych na portalu Łączy nas piłka rozegrał on dotychczas 257 meczów, w których zdobył 127 bramek. 11 krotnie sędziowie napominali go żółtymi kartkami i co jest rzadkością, nie dane mu było obejrzeć czerwonej kartki.

Łukasz może występować zarówno na skrzydle, jak i na pozycji nr 9.

Łukasz Strug: Cieszę się, że mogę dołączyć do Świdniczanki, ponieważ jest to ambitny klub z dużymi aspiracjami. Wierzę, że w tym miejscu, z tymi zawodnikami i tym sztabem będę mógł stać się lepszym zawodnikiem. Mam nadzieję, że powrócę tutaj do swojej pewności siebie i formy z poprzedniego roku, a to przełoży się na dobrą grę i pozytywne wyniki w nadchodzącym sezonie. Fajnie też wrócić na stadion na którym stawiałem pierwsze kroki w przygodzie z piłką jeszcze w drużynach juniorskich.

Paweł Walczak: Łukasz Strug to dynamiczny napastnik, który dołącza do naszego zespołu. Łukasz w ostatnich sezonach wyróżniał się wysoką skutecznością i liczymy, że będzie dużym wzmocnieniem naszej formacji ofensywnej.

Serdecznie witamy Łukasza w Świdniczance, wierzymy, że odzyska skuteczność prezentowaną w poprzednim sezonie w Granicie i będzie postrachem formacji obronnych naszych ligowych przeciwników.

Tekst: JeSzko, Łukasz Strug, Paweł Walczak

Zdjęcia: Natalia Kulbicka