Hummel 4 Liga

17/07/2022

S.2.: Odrobili stratę 2 min. przed końcem

W drugim, kontrolnym meczu, w ramach przygotowań do sezonu 2022/23 piłkarze Świdniczanki zmierzyli się z beniaminkiem III ligi Lublinianką.

Nie od dziś wiadomo, ze lublinianie borykają się z wieloma problemami, a sparing ze Świdniczanka miał być sprawdzianem aktualnych możliwości ich drużyny. W I połowie gra była wyrównana, ale to lublinianie po akcji Fularski – Paluch i główce tego ostatniego w 36 minucie do przerwy prowadzili 1:0.

W przerwie trenerzy dokonali zmian w składach, a w naszej ekipie w końcówce meczu przebywało aż 6 zawodników testowanych. Gra dalej była wyrównana, ale to Lublinianka, po bramkach Palucha w 53 min i Kality w 69 min prowadziła już 3:0. Ten wynik wprawił w dobry nastrój liczną grupę najbardziej zagorzałych fanów klubu z Wieniawy.

Ale mecz jeszcze trwał. Testowani w Świdniczance zawodnicy postanowili pokazać, że ich obecność na boisku nie jest tylko dziełem przypadku i zabrali się do odrabiania strat. Po kolejnych celnych strzałach 4 testowanych zawodników wynik meczu, na 2 minuty przed zakończeniem, brzmiał 4:3 dla Świdniczanki. W tym momencie humor bardziej dopisywał znacznie mniej licznej grupie Fanów klubu z K17b.

Mecz nie był jakimś porywającym widowiskiem, ale należy brać pod uwagę, na jakim etapie przygotowań znajdują się drużyny i finezji tutaj trudno wymagać.

Łukasz Gieresz: Gra kontrolna z Lublinianką Lublin podsumowała pierwszy pełny mikrocykl pracy zespołu w którym skupilismy się na motoryce. Ciężkie obciążenia treningowe były widoczne w naszej dyspozycji, brakowało dokładności i szybkości, co jest wytłumaczalne po pracy która wykonaliśmy.

Za Nami pożyteczny test po którym podjęliśmy decyzję personalne, które w 90 procentach pozwolą nam zamknąć kadrę.

Lublinianka – Świdniczanka 3:4 (1:0)

Paluch 36, 53, Kalita 69 – zawodnicy testowani 70, 74, 87, 89

Lublinianka: zawodnik testowany I (46 Krajewski) – Futa, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Niegowski (70 Szczepaniak) – zawodnik testowany IV (46 Makowski), Chodziutko, Fularski (75 Kalita), Brzyski (70 zawodnik testowany IV), Kalita (46 Malec) – Paluch.

Świdniczanka: Socha – Pielach, Ptaszyński, Kanarek, Sypeń, Skoczylas, Szymala, Sikora, zawodnik testowany, Zuber, Pryliński oraz Gosik, Greniuk, i 5 zawodników testowanych.

W następnych sparingach Lublinianka zmierzy się w sobotę ze Stalą Poniatowa, a rywalem Świdniczanki będą rezerwy Motoru Lublin.

Tekst: JeSzko, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka