Michał Koźlik

 20/07/2022

Karuzela transferowa:
Michał Koźlik

Następnym zawodnikiem pozyskanym przez Świdniczankę, w tym okresie przygotowawczym jest 24 letni obrońca Michał Koźlik.

Ten dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi (190 cm, 87 kg) zawodnik jest wychowankiem Rawy Rawicz. W swoim piłkarskim CV ma występy w takich klubach jak UKS SMS Łódź, Jagiellonia Białystok i Kotwica Kołobrzeg. W ubiegłym sezonie bronił barw Piasta Żmigród.

Michał ma na koncie 2 występy w reprezentacji Polski U-18, w spotkaniach z Ukrainą i Łotwą. Zaliczył także 113 spotkań na poziomie III ligi.

Michał Koźlik: Zdecydowałem się dołączyć do drużyny, przede wszystkim ze względu na warunki jakie mamy do dyspozycji na klubowych obiektach i sam projekt Świdniczanka, który wygląda bardzo obiecująco, zespół w którym panuje dużo jakości i dobra atmosfera w szatni. Dostałem zaufanie od sztabu szkoleniowego jak i zarządu, a teraz chce odwdzięczyć się za to zaufanie na boisku. Cel jest jasny o którym myślę że nie trzeba dużo mówić.

Paweł Walczak: Michał Koźlik to zawodnik, który ze względów osobistych pojawił się na Lubelszczyźnie. Zawodnik ograny na poziomie centralnym, mimo 24 lat posiadający spore doświadczenie, wyróżnia się bardzo dobrymi wynikami fizycznymi oraz dużymi umiejętnościami w grze defensywnej. Michał z bardzo dobrej strony pokazał się w grach kontrolnych, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę.

Witamy Michała w klubie z ul. Kosynierów i mamy nadzieję, że będzie on wzmocnieniem bloku defensywnego naszej drużyny.

Tekst: JeSzko, Michał Koźlik, Paweł Walczak

Zdjęcia: Natalia Kulbicka