Dominik Ptaszyński

 13/07/2022

Karuzela transferowa:
Dominik Ptaszyński

Kolejnym zawodnikiem pozyskanym przez nasz klub jest 24 letni Dominik Ptaszyński.

Ten dysponujący bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (195 cm, 90 kg) obrońca jest wychowankiem Sławinu Lublin. W swoim piłkarskim CV ma występy w takich klubach jak Motor Lublin, Wisła Puławy, Granica Dorohusk i Powiślak Końskowola. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy Lublinianki i był jednym z autorów awansu tej drużyny do III ligi.

Według danych zawartych na portalu Łączy nas piłka rozegrał od dotychczas 208 meczów, w których zdobył 21 bramek. 25 krotnie sędziowie napominali go żółtymi kartkami i 1 raz dane mu było obejrzeć kiera.

Dominik Ptaszyński: Zdecydowałem się dołączyć do Świdniczanki, ponieważ chciałbym pomóc drużynie w walce o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie oraz dlatego, że klub jest w stanie zapewnić mi jako zawodnikowi możliwość ciągłego rozwoju.

Paweł Walczak: Dominik Ptaszyński dołącza do bloku defensywnego Świdniczanki. Jego warunki fizyczne, twarda postawa na boisku oraz doświadczenie w grze o najwyższe cele sprawiają, że kibice naszej drużyny szybko mogą się zafascynować tym zawodnikiem. Być może w końcu otrą łzy po odejściu chyba najbardziej zawziętego zawodnika w historii naszego klubu - Bartka Mazurka.

Serdecznie witamy Dominika w Świdniczance i wierzymy, że będzie on stanowić trudną do pokonania zaporę w naszym bloku defensywnym.

Tekst: JeSzko, Dominik Ptaszyński, Paweł Walczak

Zdjęcia: Natalia Kulbicka