Jakub Sobstyl

 05/08/2022

Karuzela transferowa:
Jakub Sobstyl

Następnym zawodnikiem, który zasili kadrę zielono-biało-czerwonych, w nadchodzącym sezonie, jest 20 letni Jakub Sobstyl.

Ten mierzący sobie 182 cm zawodnik jest wychowankiem lubelskiego Motoru. Ponadto przez krótkie okresy reprezentował barwy Lublinianki POM Piotrowice. Właśnie pobyt w Piotrowicach, w poprzednim sezonie był dla niego szczególnie udany.

Jakub jest zawodnikiem lewo nożnym, a jego ulubioną pozycją na boisku jest środek II linii.

Według danych zawartych na portalu Łączy nas piłka rozegrał od dotychczas 171 meczów, w których zdobył 47 bramek. 13 krotnie sędziowie napominali go żółtymi kartkami i co jest rzadkością, nie dane mu było obejrzeć czerwonej kartki.

Jakub Sobstyl: Już od jakiegoś czasu słyszałem bardzo dobre opinie o organizacji klubu, ale przede wszystkim dołączyłem do Świdniczanki, ponieważ spodobała mi się wizja zespołu, którą przedstawił mi trener. Wierze, że stworzymy silną drużynę, która będzie w stanie walczyć o najwyższe cele. Cieszę się, że tu jestem i już nie mogę się doczekać pierwszej kolejki nowego sezonu.

Paweł Walczak: Jakub Sobstyl to młodzieżowiec grający w środkowej strefie boiska. Charakteryzuje się dużymi umiejętnościami indywidualnymi i kreatywnością. Liczymy że Jakub będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu!

Serdecznie witamy Jakuba w ekipie Orłów z Turystycznej i mamy nadzieję, że będzie on znaczącym wzmocnieniem kadry naszych młodzieżowców i wniesie więcej inwencji do gry naszej II linii.

Tekst: JeSzko, Jakub Sobstyl, Paweł Walczak

Zdjęcia: Natalia Kulbicka