Hummel 4 Liga

 01/08/2022

S.4.: Porażka z wyżej notowanym rywalem /zdjęcia

W sobotę 30 lipca 2022 r piłkarze Świdniczanki rozegrali 4, w tym okresie przygotowawczym, mecz sparingowy. Na doskonale przygotowanym boisku w Milejowie, ich przeciwnikiem była ekipa III–ligowego Podlasia Biała Podlaska.

Dla gości z Białej był to ostatni mecz kontrolny, przed inauguracją sezonu ligowego. Świdniczanie zaś wystąpili bez Dawida Skoczylasa, Jakuba Prylińskiego i Klaudiusza Sypenia, którzy reprezentują nasze województwo w krajowym turnieju finałowym rozgrywek UEFA Regions Cup 2022, który odbywa się w Wielkopolsce.

Po dosyć ciekawym spotkaniu mecz zakończył się wygraną gości 2:1. Przyjezdni od początku byli zespołem posiadającym przewagę i dyktującym warunki gry. Wprawdzie to Świdniczanka objęła prowadzenie, po strzale głową Mateusza Pielach w 30 minucie, ale bialczanie wyrównali po kilku minutach, po celnym trafieniu Macieja Wojczuka. Po przerwie przewaga gości był jeszcze większa i na 2 minuty przed zakończeniem meczu, po trafieniu Jarosława Kosierdzkiego, zdobyli oni zwycięską bramkę.

Zwycięstwo gości w pełni zasłużone i mogło mieć ono jeszcze większe rozmiary, gdyby nie doskonałe interwencje obu naszych bramkarzy Pawła Sochy i Jakuba Gosika.

Łukasz Gieresz: W grze kontrolnej z Podlasiem w wielu fragmentach zaprezentowaliśmy dobrą organizację gry i dobrze wychodziliśmy spod pressingu rywala, bramki straciliśmy po indywidualnych błędach które nie powinny się Nam przytrafiać.

Podlasie Biała Podlaska – Świdniczanka Świdnik 2:1 (1:1)

Bramki: Wojczuk i Kosieradzki - Pielach

Świdniczanka: Socha – Kanarek, Pielach, Ptaszyński, Kowalski, Szymala, zawodnik testowany, Sikora, Nawrocki, Zuber, Strug oraz Gosik, Greniuk Kożlik, Kotowicz i 2 zawodników testowanych.

Generalną próbą aktualnych możliwości naszego zespołu będzie ostatnie spotkanie sparingowe, które rozegramy w środę, naszym przeciwnikiem będzie GKS Orion Niedrzwica.

Hummel 4 Liga

Aby obejrzeć galerię zdjęć Nyku.foto ze spotkania, zapraszamy na naszą stronę Facebook:

Tekst: JeSzko, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka