Hummel 4 Liga

 04/08/2022

S.5.: Uwierzyć we własne możliwości /zdjęcia

W środowe popołudnie 3 sierpnia 2022 roku piłkarze Świdniczanki rozegrali 5, ostatni w tym okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Na boisku w Niedrzwicy Kościelnej ich przeciwnikiem była czołowa ekipa lubelskiej ligi okręgowej – miejscowy Orion.

W tym spotkaniu trener Łukasz Gieresz miał do dyspozycji całą 20 osobową kadrę, a na boisku nie wystąpił jedynie Klaudiusz Sypeń, którzy uczestnicząc w krajowym turnieju finałowym UEFA Regions Cup, przeziębił się. Kadra zespołu jest zamknięta, a nazwisk 3 nowo pozyskanych zawodników nie podajemy z uwagi na fakt, że jeszcze nie wszystkie formalności związane z ich pozyskaniem zostały załatwione, a nastąpi to w najbliższym czasie.

W pierwszym kwadransie spotkania gospodarze ambitnie starali się dotrzymywać naszym kroku. Wynik meczu w 20 minucie otworzył Dominik Ptaszyński, który po dokładnym dośrodkowaniu Mikołaja Nawrockiego, z rzutu rożnego, soczystym strzałem głową trafił do siatki gospodarzy. Nasi zaczęli osiągać coraz większą przewagę i po kolejnych bramkach Kamila Sikory w 34 min. i Michała Zubera w 36 min., do przerwy prowadziliśmy 3:0.

Od początku II części meczu w naszym zespole pojawiło się 8 nowych zawodników i dalej byliśmy zespołem przeważającym. W 51 minucie Bartłomiej Greniuk zdobył dla nas 4 bramkę. Z upływem czasu gospodarze, dysponujący w tym meczu szczupła kadrą, wyraźnie słabli, a nasza dominacja na boisku była coraz bardziej widoczna. Jej efektem były kolejne celne trafienia Jakuba Szymali (73 min,), Bartłomieja Greniuka (76 min) i Łukasza Struga (w 83 i 86 min.).

W sumie, po grze napawającej optymizmem, wysoko pokonujemy Orion 8::0 i z nadzieją oczekujemy na rozpoczęcie sezonu ligowego. Nasz umiarkowany optymizm wynika z tego, że zespół zaprezentował w tym spotkaniu kilku naprawdę ciekawych akcji. Wychodziło nam coraz więcej seryjnych zagrań z pierwszej piłki i zdecydowanie mniej było niecelnych podań. Wskazuje to na fakt, że generalnie przebudowana drużyna coraz bardziej się zgrywa. A właśnie brak zrozumienia intencji partnerów był chyba jednym z głównych mankamentów naszej gry w poprzednich sparingach.

Sparing ze wszech miar pożyteczny, pozwalający zespołowi uwierzyć we własne możliwości, co na 10 dni przed rozpoczęciem sezonu ligowego ma istotne znaczenie.

Łukasz Gieresz: Mecz kontrolny z Orionem Niedrzwica zakończył etap przedsezonowych gier kontrolnych. Grając z przeciwnikiem z niższego poziomu rozgrywkowego skupiliśmy się na budowaniu gry i w tym elemencie było sporo pozytywów. W fazie ataku jednak nie wszystko nam wychodziło i po tym spotkaniu wiemy nad czym musimy się skupić, żeby nasz gra była płynniejsza i szybsza.

Orion Niedrzwica – Świdniczanka 0:8 (0:3)

Bramki zdobyli: Greniuk i Strug po 2 oraz Ptaszyński Sikora, Zuber i Szymala.

Świdniczanka: Socha, Kanarek, Pielach, Ptaszyński, Sikora, Szymala Zuber, Nawrocki, Skoczylas, Pryliński, Gosik, Kowalski, Koźlik, Kotowicz, Greniuk, Strug i 3 zawodników nowo pozyskanych.

W meczach sparingowych naszych ligowych rywali rozegranych w tym tygodniu padły następujące wyniki:

Hummel 4 Liga

Aby obejrzeć galerię zdjęć Nyku.foto ze spotkania, zapraszamy na naszą stronę Facebook:

Tekst: JeSzko, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka