Sebastian Orzędowski

 16/06/2022

Transferowa karuzela:
Sebastian Orzędowski

Jeszcze nie dobiegł końca sezon ligowy 2021/22, a już mamy informację o pierwszych ruchach kadrowych w naszym klubie. Z pewną dozą smutku przyjęliśmy wiadomość, że z klubem z K17b żegna się Sebastian Orzędowski.

Seba to niewątpliwie zasłużony zawodnik dla świdnickiej piłki. Przez szereg lat związany z Avią, w której to, przez pewien okres, pełnił funkcję kapitana drużyny. W międzyczasie, występował przez 3 sezony w Wiśle Puławy i przez jeden sezon w Motorze Lublin.

Do Świdniczanki dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2019/20. Był jednym z autorów historycznego, dla naszego klubu, awansu do IV ligi. W meczu ligowym z Victorią Żmudź doznał groźnej w skutkach kontuzji, która na dłuższy okres wyeliminowała go z gry. W tym czasie wielokrotnie wspierał kolegów z boiska swoją obecnością na trybunach. W wieku 37 lat uznał, że należy zakończyć grę na poziomie IV ligi i więcej czasu poświęcić rodzinie. Niezależnie od tego wkrótce zobaczymy go na boisku.

Serdecznie dziękujemy Sebastianowi za czas i zdrowie poświecone w trakcie reprezentowania barw naszego klubu, za wszelkie pozytywne wrażenia, jakie dane było nam przeżyć podczas meczów z jego udziałem, życzymy mu dużo zdrowia. Nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia.

Kilka słów od Sebastiana:

Tekst: JeSzko, Sebastian Orzędowski

Zdjęcia: Natalia Kulbcka