Huragan

06/06/2022

K.10.: Przykre konsekwencje /zdjęcia

W X kolejce rozgrywek grupy mistrzowskiej hummel IV ligi lubelskiej piłkarze Świdniczanki podejmowali Huragan Miedzyrzec Podlaski.

Kibicie, którzy w niedzielne popołudnie 5 czerwca 2022 roku pojawili się na trybunach Stadionu Miejskiego w Świdniku bardzo liczyli na to, że świdniczanie zechcą się skutecznie zrewanżować gościom za pechowy remis w Międzyrzecu i poprawić nastroje po środowym remisie z Lublinianką.

Początek spotkania w naszym wykonaniu był imponujący. Po 15 minutach Świdniczanka prowadziła z Huraganem 2:0. Idealne dośrodkowania z lewego skrzydła wykonywali Adrian Szczerba i Mikołaj Nawrocki, a stoperzy Radosław Kursa i Mateusz Pielach, finalizowali centry kolegów celnymi główkami.

Goście zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Patryka Pakuły, który otrzymał prostopadłe podanie i wykorzystał kiks naszego obrońcy. Od tego momentu zespołem przeważającym i dokładniej operującym piłką byli goście. Mimo tego do przerwy gospodarze prowadzili 2:1.

Także od początku II połowy zespołem częściej posiadającym piłkę byli międzyrzeczanie. W 72 min, podczas kontrataku przeprowadzanego przez świdniczan, w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Nawrocki, a rzut karny na bramkę zamienił Michał Zuber. Goście odpowiedzieli błyskawicznie i w niespełna minutę później Pakuła strzałem z odległości ok. 20 m, przy biernej postawie naszej defensywy, zdobył kontaktowe trafienie.

Przyjezdni dalej przeważali i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Cel osiągnęli w doliczonym czasie gry. Nasz bramkarz Kacper Kowalczyk sfaulował w swoim polu karnym szarżującego rywala i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Paweł Komar celnie trafił z 11 m i mecz zakończył się remisem 3:3.

Kolejna strata punktów ma dla przykre konsekwencje, bo zamiast odrabiania starty do lidera spadamy na 3 miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Gieresz: Błędy indywidualne które popełniliśmy w meczu z Huraganem spowodowały że wynik spotkania jest sprawiedliwy. Zauważalna dysproporcja pomiędzy grą w ataku a grą w obronie w tym meczu jest potwierdzeniem naszej dyspozycji w rundzie rewanżowej.

Świdniczanka Świdnik – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:3 (2:1)

Bramki: Kursa (11), Pielach (15), Zuber (72-z karnego) – Pakuła (26, 73), Komar (90+1).

Świdniczanka: Kowalczyk – Kursa, Pielach, Szczerba, Kotowicz (86 Plesz), Szymala, Sikora (72 Stępień), Nawrocki (77 Cielebąk), Sypeń, Pacek (58 Milcz), Zuber. Ponadto w kadrze meczowej Gosik, Kowalski i Kucybała.

Huragan: Alfimov – Grochowski (71 Weręgowski), Warda, Konaszewski, Olszewski, Goździołko, Łukanowski, Siudaj (71 Felczak), Komar, Pakuła, Zogkos.

Żółta kartka: Zuber

Zdjęcia ze spotkania od naszej Pani fotograf Nyku.foto na naszej stronie Facebook.

Tekst: JeSzko, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbcka