Przemysław Kanarek

 13/07/2022

Karuzela transferowa:
Przemysław Kanarek

Czwartym zawodnikiem pozyskanym, przez KS Świdniczanka w tym okienku transferowym, jest Przemysław Kanarek.

Ten 29 letni zawodnik jest wychowankiem Hetmana Zamość, a w swojej przygodzie z piłka nożną występował w takich klubach jak: Wieniawa Lublin, Ruch Chorzów, Motor Lublin, Warta Poznań, Lublinianka, Dolcan Ząbki, Wisła Puławy i Orlęta Radzyń. Ostatnim jego klubem była Chełmianka, w brawach której, w ubiegłym sezonie, rozegrał 23 mecze, zdobywając w nich 2 bramki.

Zawodnik ten występuje w linii obrony, a także może grać także na pozycji nr 6.

Z danych zawartych na portalu Łączy nas piłka wynika, że rozegrał on dotychczas 278 meczów, w których zdobył 38 bramek, 59 krotnie napominany był żółtą kartką, 6 krotnie przydarzyło mu się obejrzeć czerwony kartonik.

Przemysław Kanarek: Przedstawiono mi plan rozwoju drużyny jak i klubu, który jest bardzo ambitny i ciekawy. Już dwa lata temu byłem bliski dołączenia do Świdniczanki, lecz podjąłem wtedy inną decyzję. W ciągu tych dwóch lat klub rozwinął się w widocznym stopniu, a zwłaszcza infrastrukturalnie. Poza tym, w zespole jest duża liczba zawodników z którymi już miałem przyjemność występować w jednych barwach. Już nie mogę się doczekać pierwszej kolejki!

Paweł Walczak: Przemysław Kanarek już drugi raz podchodzi do naszej ekipy. Tym razem się udało. To twardy i doświadczony obrońca, ponadto potrafi zdobywać decydujące gole, co niejednokrotnie udowadniał chociażby w Chełmiance.

Witamy Przemka w kadrze ekipy z K17b i mamy nadzieję, że będzie on wartościowym ogniwem naszego bloku defensywnego.

Tekst: JeSzko, Przemysław Kanarek, Paweł Walczak

Zdjęcia: Natalia Kulbicka