Hummel 4 Liga

 15/03/2023

Z kibicowskiej trybuny: Świdniczanka za pięć dwunasta

Tym nieco zagadkowym tytułem zdecydowałem się opatrzyć artykuł podsumowujący stan przygotowań naszego klubu do rozgrywek rundy rewanżowej sezonu 2022/23.

Przygotowania do rundy rewanżowej nowego sezony rozpoczęliśmy zgodnie z planem 9 stycznia. Już po zakończeniu rundy jesiennej wiadomo było, że zespół wymaga kilku korekt w kadrze. Z klubem pożegnali się zatem Bartłomiej Greniuk i Jakub Sobstyl i rozpoczęto poszukiwania ich wartościowych następców.

Od kilku lat Świdniczanka jest klubem cieszącym się w naszym województwie określoną renomą. Zawsze w przerwach miedzy rozgrywkami z klubem kontaktuje się kilku ciekawych piłkarzy, zainteresowanych grą w zielono-biało-czerwonych barwach. Swoich kandydatów do ewentualnego pozyskania, już wcześniej mieli na oku nasi trenerzy. Zadaniem kadry trenerskiej było więc wybranie tych, którzy najlepiej wkomponują się w koncepcję sprawnego funkcjonowania zespołu.

W ramach realizacji kompleksowego planu przygotowań nasza drużyna rozegrała 6 spotkań kontrolnych, z których 5 zakończyło sie naszym zwycięstwem, a jedno zremisowaliśmy. Z uwagi na trudne warunki pogodowe nie udało się rozegrać jednego meczu kontrolnego, w dniu 4 lutego z Chełmianką Chełm. W spotkaniach tych zdobyliśmy łącznie 20 bramek, tracąc przy tym 9.

W trakcie sezonu przygotowawczego trenerzy przyglądali się kilku zawodnikom, potencjalnym kandydatom do uzupełnienia kadry zespołu. Ostatecznie zdecydowano się na zaangażowanie Arkadiusza Bednarczyka, Dawida Wójcika, Michała Palucha i Arkadiusza Janczarka. W trakcie okresu przygotowań zdecydowano też, że do III ligowej Wisły Sandomierz wypożyczony zostanie Jakub Pryliński.

Tak więc kadra KS Świdniczanka na rundę wiosenną sezonu 2022/23 liczyć będzie 21 zawodników. Średnia wieku kadry wynosi 24, 5 roku. 1/3 kadry stanowią zawodnicy o statusie młodzieżowca. Czterech zawodników ma powyżej 30 lat. Średnia wzrostu zawodników naszej kadry to 182,5 cm. Chcąc bardziej zobrazować doświadczenie piłkarskie zawodników naszej kadry pogrzebałem nieco w ich piłkarskich CV i ustaliłem, że aż 8 z nich ma (zróżnicowane oczywiście) doświadczenia z występów w klubach grających na tzw. szczeblu centralnym czyli w Ekstraklasie, I i II lidze. Siedmiu innych ma na swoim koncie występy w zespołach III ligowych.

Stwierdzić należy, że kadrę KS Świdniczanka na rundę rewanżową bieżącego sezonu stanowi zespół, którego średnia wieku zbliżona jest do optymalnego wieku, dla uprawiania tej dyscypliny sportu. Kadrę stanowią zawodnicy o dobrych warunkach fizycznych, posiadający doświadczenie gry w wyższych ligach rozgrywkowych.

Jeżeli zatem zespół został prawidłowo przygotowany do rozgrywek w zakresie fizycznym i mentalnym (co do czego trudno mieć wątpliwości), to w rundzie wiosennej rozgrywek hummel IV ligi lubelskiej, zarówno na stadionie przy ul. Turystycznej 1, jak i na meczach wyjazdowych możemy być świadkami emocjonujących, widowiskowych i zwycięskich potyczek zielono-biało czerwonych.

Tego władzom klubu, zawodnikom, sympatykom naszej drużyny i sobie z serca życzę!

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Marcin Wasak