Hummel 4 Liga

 07/08/2022

Z kibicowskiej trybuny:
3, 2, 1 zaczynamy

Intensywne przygotowania do sezonu 2022/23 w hummel IV lidze lubelskiej dobiegły końca. W okresie przygotowawczym, przebudowana drużyna z K17B rozegrała 5 spotkań kontrolnych, z których 2 wygraliśmy, a w 3 przypadkach przyszło nam uznać wyższość przeciwników. A już w najbliższy weekend inauguracja rozgrywek ligowych.

Dla zielono-biało-czerwonych nadchodzący sezon będzie szczególny. Przede wszystkim dlatego że, po latach tułaczki i gry na wynajętych boiskach, wracamy na własny stadion. Dzięki ogromnemu wysiłkowi finansowemu i organizacyjnemu właścicieli klubu obiekt przy ul. Turystycznej 1 w niczym nie przypomina Maracany, na której przed 20 laty Świdniczance dane były rozgrywać mecze ligowe. Obiekt jest zupełnie odmieniony, pięknie zmodernizowany z doskonałym zapleczem socjalnym.

Wierzymy, że atmosfera na orlim gnieździe, kiedy piłkarze rozpoczną ligowe boje, będzie tak samo niesamowita i gorąca jak przed 20 laty. Wówczas to na boisku przy ul. Turystycznej piłkarze Świdniczanki, dopingowani przez liczną grupę kibiców, czuli się najlepiej i wierzymy, że również tak będzie w nadchodzącym sezonie.

Bardziej czytelny obraz tego, w jakiej dyspozycji znajdują się podopieczni trenera Gieresza i jaką rolę odegrają w lidze w nowym sezonie, będziemy mieli po rozegraniu 5 pierwszych kolejek ligowych. Wtedy można będzie ocenić, czy radykalne zmiany w kadrze zespołu, dokonane po zakończeniu poprzedniego sezonu, były trafne, czy przyczyniły się do podniesienia wartości zespołu i jakie są realne szanse na osiągniecie zakładanego, ambitnego celu sportowego.

Sezon inaugurujemy wyjazdowym meczem z rezerwami lubelskiego Motoru i będzie to niewątpliwie bardzo trudne spotkanie, weryfikujące naszą formę na wstępie rozgrywek ligowych.

W 2 kolejce, długo oczekiwany, pierwszy mecz na stadionie przy ul. Turystycznej z Lewartem Lubartów i tu liczymy na efektowne otwarcie i rekordową frekwencję kibiców.

Jakie są prognozy, dotyczące przebiegu rozgrywek w nowym sezonie?

W naszej grupie do grona ligowych faworytów zaliczyć należy niewątpliwie rezerwy Motoru, Huragan Międzyrzec Podlaski, poważnie wzmocnionego Powiślaka Końskowola i oczywiście naszą Świdniczankę. Na niespodzianki można liczyć także ze strony rezerw Górnika Łęczna, Stali Poniatowa, czy Orląt Łuków.

W grupie II faworytami są niewątpliwie Stal Kraśnik i spadkowicz z III ligi Tomasovia. Sprawcami niespodzianek mogą być natomiast Start Krasnystaw, Gryf Gmina Zamość i Kryształ Werbkowice.

Jak już wcześniej wspominałem więcej wiedzy na temat układu sił w lidze uzyskamy po rozegraniu kilku pierwszych kolejek. Pozostaje nam zatem uzbroić się w cierpliwość i wierzyć, że nadchodzący sezon będzie szczęśliwy dla drużyny reprezentującej klub z ul. Kosynierów 17B.

Hummel 4 Liga

W związku ze startem ligi, chcielibyśmy znać Państwa opinię na temat dwóch spraw organizacyjnych. Zapraszam do wypełnienia formularza, pytania poniżej:

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka