Miłosz Kutyła

 05/08/2022

Karuzela transferowa:
Miłosz Kutyła

Następnym zawodnikiem pozyskanym przez nasz klub, w bieżącym sezonie przygotowawczym jest 18 letni Miłosz Kutyła.

Miłosz (177 cm zrostu i i 70kg wagi) jest wychowankiem lubelskiego Motoru i tajniki piłkarskiego rzemiosła zgłębiał między innymi reprezentując ten klub w rozgrywkach CLJ 15 I 17. Poprzedni sezon spędził w IV ligowym POM Piotrowice, dla którego zdobył 2 bramki i zaliczył 8 asyst.

Jest zawodnikiem II linii, może zatem występować na pozycjach nr 8 i 10, ale równie dobrze radzi sobie na skrzydłach.

Według danych zawartych na portalu Łączy nas piłka rozegrał on dotychczas 203 mecze, w których zdobył 38 bramek. 15 krotnie sędziowie napominali go żółtymi kartkami i 1 raz zdarzyło mu się obejrzeć czerwień.

Miłosz Kutyła: Uważam, że Świdniczanka jest bardzo dobrym miejscem na rozwój sportowy. Świetnie poukładany organizacyjnie klub jak na warunki 4 ligowe i nie tylko. Ambitny cel sportowy, w którym mam możliwość brać udział. Bardzo podoba mi się intensywność i jakość treningów, wielu zawodników od których mogę się wiele nauczyć i super atmosfera w szatni. Mam nadzieję i mocno w to wierzę, że w kolejnym sezonie będę już zawodnikiem 3 ligowym!

Paweł Walczak: Miłosz Kutyła to kolejny z perspektywicznych graczy który zaufał Świdniczance. Grający na pozycji środkowego pomocnika młodzieżowiec, to bardzo ambitny zawodnik, który doskonale wpasowuje się się w długofalowe plany Świdniczanki.

Serdecznie witamy Miłosza w klubie z ul. Kosynierów i mamy wielką nadzieję, że będzie on znacznym wzmocnienie kadry młodzieżowców w naszej drużynie.

Tekst: JeSzko, Miłosz Kutyła, Paweł Walczak

Zdjęcia: Natalia Kulbicka