Hummel 4 Liga

14/05/2023

K.5: Kolejny krok bliżej celu /zdjęcia, film

Solidną porcję emocji otrzymali kibice oglądający sobotnie starcie Świdniczanki z młodym, bardzo solidnym i nieobliczalnym zespołem Stali Kraśnik.

Początkowe minuty gry to niespodziewane, dwie doskonałe sytuacje gości. Już w 5 minucie nasz błąd przy wyprowadzeniu piłki wykorzystali przyjezdni, po przechwycie ładnie zabrał się Dariusz Cygan i pewnie pokonał Pawła Sochę. Minutę później ten sam zawodnik zakręcił w naszym polu karnym i był naprawdę bardzo bliski drugiego gola.

Po takim prysznicu nasza drużyna natychmiast zareagowała. Narzuciliśmy swoje tempo i styl gry. Z minuty na minutę było coraz groźniej pod bramką Stali. Bramka wisiała w powietrzu. Doskonale w bramce zachowywał się jednak Mateusz Wójcicki. Odbijał bardzo dobre uderzenia Kotowicza i Zubera. Zbił na słupek strzał Sikory.

Jednak w 28 minucie popełnił błąd, który Kraśniczan kosztował bramkę. Po zamieszaniu tuż przy bramce gości najlepiej zachował Michał Paluch i z bliska wepchnął piłkę do bramki. Napór trwał dalej. W 40 minucie Michał Zuber zagrał piłkę ze skrzydła do Palucha, a ten ustrzelił swój dublet.

Trzecia bramka to klasyczny gol do szatni. Po rzucie różnym bramkarz Stali bronił z bliska dwa strzały naszych graczy, ale kolejnej dobitki już nie zdołał wybronić. Na 3-1 podwyższył Michał Koźlik.

Po przerwie nadal strona aktywniejszą byli nasi gracze, jednak żadnej ze stworzonych sytuacji nie udało zamienić się na bramkę. Blisko byli Kamil Sikora, Mikołaj Nawrocki czy Dawid Skoczylas. Nasza drużyna sprawiała wrażenie usatysfakcjonowanej wynikiem. Gra nie była już tak widowiskowa i szybka. Widoczne też było zmęczenie.

Jednak to co dla nas najważniejsze zostało wykonane i po raz kolejny możemy czuć się dumni z naszego zespołu.

Świdniczanka Świdnik – Stal Kraśnik 3:1 (3:1)

Bramki: Cygan (6),
Paluch (28, 41),
Koźlik (45)

Świdniczanka: Socha – Szymala, Kanarek (19 Kowalski), Koźlik, Kotowicz, Sikora, Bednarczyk, Nawrocki (67 Strug), Skoczylas (81 Łopuszyński), Zuber, Paluch.

Żółta kartka: Karol Kowalski

Oto co powiedział po spotkaniu strzelec trzeciej bramki Michał Kożlik:

@ks_swidniczanka Michał Koźlik po meczu ze Stalą Kraśnik #hummel4liga #świdnik #football ♬ dźwięk oryginalny - KS Świdniczanka

Na fotogalerię zdjęć ze spotkania autorstwa Pani Natalii Kulbickiej zapraszamy na nasz Facebook:

Tekst: Krystian Kutyła

Zdjęcia: Natalia Kulbicka

Film: Marcin Wasak