Hummel 4 Liga

 08/05/2023

Świdniczanka vs Lulinianka - zapowiedź, historia, informacje dla kibiców

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po środowym derbowym meczu z Avią Świdnik, a już sympatyków drużyny z ul. Kosynierów 17b czekają kolejne mocne wrażenia sportowe. Już w najbliższą środę 10.05.2023 roku o godz. 16.30 na stadionie przy ul. Turystycznej 1 rozegrany zostanie okręgowy finał Piłkarskiego Pucharu Polski. Naszym przeciwnikiem w walce o to trofeum będzie mocno odmłodzona ekipa III ligowego KS Lublinianka.

Nasze kluby łączy wiele podobieństw: mamy takie same barwy, mamy status klubów nr 2 w swoich miastach, a na obu stadionach podczas meczów panuje zawsze kulturalna, przyjazna dla wszystkich atmosfera. Właśnie z uwagi na tą atmosferę, wielu kibiców z aglomeracji lubelskiej kibicuje obu tym drużynom.

Środowe spotkanie będzie kolejnym 4 bojem tych drużyn w walce o Puchar Polski.

Pierwszy z nich miał miejsce w dniu 20.06.1990 roku. Był to finał Pucharu Polski na szczeblu ówczesnego województwa lubelskiego. Na stadionie Avii Świdnik naprzeciw występującej w klasie okręgowej Świdniczanki stanął III-ligowiec z Wieniawy. Po bramce Sławomira Biszkonta (ojca naszego fizjoterapeuty) w 24 minucie świdniczanie prowadzili do przewy 1:0. Po zmianie stron jednak tylko III-ligowcy dwukrotnie trafili i puchar pojechał do Lublina. Świdniczanka wystąpiła wówczas w składzie:

Ciesielka - Stachniuk, Wierzchoń, Olejnik, Korba - Biszkont, Dunia, Nalewajko, Czuluk (Abel) - Kondratowicz, Cholewa.

Następna konfrontacja miała miejsce w dniu 11.09.2019 roku. Na boisku Neptun w Świdniku Dużym, występująca w klasie okręgowej Świdniczanka miała za przeciwnika IV-ligowy zespól z ul. Leszczyńskiego. W normalnym czasie padł wynik remisowy 2:2, a obie bramki dla naszych barw zdobył Mateusz Wilk. W dogrywce padła tylko jedna bramka, a szczęśliwym strzelcem okazał się Bartłomiej Mazurek i to świdniczanie grali dalej. Skład Świdniczanki w tym meczu:

Dejko - Kowalski, Dobrowolski, Grzegorczyk, Martyna - Pedlowski (69 Wójtowicz), Miazga, Orzędowski, Ziemkiewicz (66 Babiarz) - Skiba (66 Wilk), Mazurek.

Kolejne zmagania pucharowe miały miejsce w dniu 15.09.2021 roku. Mecz odbył się na Wieniawie, a oba zespoły występowały wówczas w IV lidze. W normalnym czasie padł remis 2:2, a strzelcami bramek dla Świdniczanki byli Pacek i Szczerba z karnego. O awansie zadecydować miały rzuty karne. Bohaterem tej części meczu został nasz młody bramkarz Jakub Gosik. Obronił on 2 strzały z 11 m. wykonywane przez gospodarzy i z wynikiem 3:1 świdniczanie awansowali do dalszych gier. A oto skład zwycięskiej ekipy:

Gosik – Kopyciński (46 Kowalski), Żmuda, Pogorzałek (24 Pryimak), Sypeń, Plesz (46 Pędlowski), Duda, Kucybała, Szczerba (83 Puton), Stępień (80 Kursa), Pacek (71 Milcz).

Zatem z 3 pucharowych konfrontacji, w 2 byliśmy górą, a jeden raz ale, za to w finale musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Czy w czwartym spotkaniu zrewanżujemy się lublinianom za porażkę sprzed niemal 33 lat i to kapitan naszej drużyny będzie miał przyjemność unieść w górę puchar?

O tym przekonamy się już w najbliższą środę, a kibiców już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie, z zapewnieniem, że emocji na pewno nie zabraknie.

Hummel 4 Liga

Wybierasz się na mecz? Koniecznie przeczytaj!

1.  Przedsprzedaż biletów w budynku klubowym - wtorek 16:00-18:00, tel. 731 705 732,
2.  Aktualny cennik biletów tutaj ,
3.  Otwarcie bramek wejściowych i kasy biletowej godzina 15:30,
4.  Bramka wejściowa dla kibiców z biletami z przedsprzedaży będzie zlokalizowana obok bramki z kasą biletową, kupiłeś już bilet? Nie czekaj w kolejce, wejdź od razu po okazaniu biletu,
5.  W czasie trwania zawodów zapraszamy na kawę, inne napoje i przekąski do Bike Café (Świdnik),
6.  Planujemy przeprowadzić transmisję na żywo meczu na naszym kanale Youtube ŚwidniczankaTV, informację o ewentulnej trasmisji podamy w dniu spotkania.

A tak było w półfinale (skrót meczu z Avią Świdnik):

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka

Film: Marcin Wasak