Hummel 4 Liga

08/05/2023

Przegląd IV ligowych aren:
4. kolejka /tabela

Nienajlepsza aura spowodowała, że kilka spotkań IV kolejki hummel IV ligi lubelskiej trzeba było rozegrać w trudnych warunkach atmosferycznych. Miało to zapewne wpływ na wyniki niektórych spotkań.

W konfrontacji pierwszej z ostatnią drużyną w tabeli trudno było oczekiwać niespodzianki. Świdniczanka pewnie pokonała Gryfa Gmina Zamość 4:0. Lider przewyższał gospodarzy w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła i drużyna z Zawady powinna być zadowolona, że ich przegrana miała tak niewielki rozmiar.

Obchodząca w tym roku jubileusz 100 lecia powstania i mająca chrapkę na awans Tomasovia niespodziewanie uległa na własnym boisku Huraganowi Miedzyrzec Podlaski 1:2. Wynik ten można niewątpliwie uznać za największą niespodziankę kolejki. Tym samym strata tomaszowian do liderującej Świdniczanki wzrosła do 7 punktów.

Mający również awansowe aspiracje Start Krasnystaw dosyć niepodziewanie zremisował z przeżywającym widoczny kryzys Lewartem Lubartów 2:2. Strata dwóch punktów spowodowała, że ekipa z nadwieprzańskiego grodu ma już aktualnie 8 punktów straty do lidera ligowej tabeli.

W stalowych derbach kraśnicka Stal zremisowała ze swoją imienniczką z Poniatowej 1:1. Wynik meczu został ustalony do przerwy, a bramki zdobyli dla Kraśnika – Zięba, a dla Poniatowej – Ścibior.

Granit Bychawa, podbudowany ubiegłotygodniową, wysoką wygraną w Lubartowie, raczej niespodziewanie wysoko uległ Motorowi II Lublin 1:4. Autorem celnego trafienia dla gospodarzy był Gierowski, a dla lublinian po dwie bramki zdobyli Kryvolapov i Baryła.

10.Gryf Gmina Zamość 4 330 1 3 0-6

Za niespodziankę uznać można wygraną POM-u Iskra Piotrowice z rezerwami Górnika Łęczna. Bramki dla zwycięzców zdobyli Mietlicki i Fularski, dla górników – Pendel. Cenne 3 punkty sprolongowały szanse drużyny z Piotrowic na utrzymanie się w lidze, ale w praktyce będzie to bardzo trudne.

Szanse na utrzymanie zdecydowanie zredukowały Orlęta Łuków. Drużyna z północnych kresów naszego województwa przegrała w Rejowcu Fabrycznym, bardzo ważny mecz z miejscową Spartą 2:5. Była to pierwsza wygrana Sparty w tym etapie rozgrywek.

Smaku pierwszego zwycięstwa w tym etapie rozgrywek doznał także Grom Różaniec. Ekipa z powiatu biłgorajskiego pokonała Opolanina Opole Lubelskie 2:1, pozostając tym samym w gronie drużyn mających szanse na utrzymanie w lidze. Bramki dla gospodarzy zdobyli Stefan i Kapron, a dla Opolanina z rzutu karnego Lipiński.

Znacząco swoje szanse na utrzymanie zwiększył Kryształ Werbkowice. Cukrownicy pokonali u siebie lidera grupy spadkowej Powiślaka Końskowola 3:1 i dalej liczą się w stawce drużyn, które zachowają status IV ligowca. Do przerwy po bramce Drzazgi prowadzili goście. Autorami bramek dla gospodarzy byli natomiast Maliszewski, Rybka z karnego i Pędlowski.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy natomiast ekipa Bugu Hanna. Tym razem drużyna z nadbużańskiej gminy gościła u beniaminka z Obszy. Po strzale Dąbrowskiego w 25 minucie Bug długo prowadził 1:0. W 85 minucie Błękitni zdołali wyrównać. Kiedy wszyscy sądzili, że konfrontacja beniaminków zakończy się remisem, piłka wybijana przez bramkarza gości Haponiuka, niesiona podmuchem wiatru, zaskoczyła golkipera gospodarzy i wpadła do siatki. W ten sposób Bug po raz 4 z kolei zainkasował 3 punkty i poważnie liczy się walce o utrzymanie.

10.Błękitni Obsza 4 100 0 4 2-9

Zatem 4 kolejka ligowa za nami. Przyznać trzeba, że rozstrzygnięcia jakie padły, w jej trakcie, w grupie mistrzowskiej, są wielce satysfakcjonujące dla naszego klubu. Póki co najbliższym wydarzeniem, które absorbuje uwagę całej społeczności KS Świdniczanka jest okręgowy finał Piłkarskiego Pucharu Polski, w którym zagramy z Lublinianką. Warto być zatem w środę 10 maja na Turystycznej 1, bo naprawdę będzie się wiele działo!

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Sylwester Bochyński, Natalia Kulbicka