Hummel 4 Liga

11/02/2022

S.2.: Na dwie jedenastki /zdjęcia

Drugie nasze spotkanie kontrolne rozegraliśmy z gruntownie przebudowywaną drużyną - KS Lublinianka.

Ambitna młodzież, wsparta testowanymi obcokrajowcami i przede wszystkim Tomaszem Brzyskim, dobrze poczynała sobie na boisku w Lubartowie. Ponownie już od mocnego akcentu zaczęli przeciwnicy, gdzie mocnym strzałem z rzutu wolnego Brzyski uderzył w poprzeczkę. Po chwili było już jednak 1-0 dla Świdni. Precyzyjnym trafieniem popisał się Michał Zuber. Przed przerwą pomimo wielu okazji, nasi gracze trafiają jeszcze raz, a dokładniej Dawid Skoczylas po dobrej akcji zespołowej.

Po przerwie trenerzy wymienili jedenastki prawie w komplecie. Spotkanie stało się bardziej wyrównane i fragmentami dość chaotyczne. Nasi gracze podwyższyli prowadzenie w 55 minucie za sprawą zawodnika testowanego i mieli kolejne sytuacje. Jednak to przeciwnicy zdobyli bramkę. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Brzyskiego ładnym strzałem popisał się zawodnik Lublinianki, zmniejszając rozmiary porażki.

Łukasz Gieresz: Grą kontrolną z Lublinianką zakończyliśmy piąty mikrocykl w okresie przygotowawczym. Zagraliśmy praktycznie na dwie jedenastki, w tym czterech zawodników testowanych. Decyzje już zapadły i w najbliższych dniach ogłosimy personalia nowych zawodników. Co do samej gry kontrolnej to w zwłaszcza w pierwszej połowie realizacja założeń była na dobrym poziomie, była płynność gry i powtarzalność naszych działań. Nie ustrzegliśmy się błędów i złych decyzji, mimo to naszą grę na tym etapie przygotowań trzeba ocenić pozytywnie.

KS Świdniczanka - KS Lublinianka 3-1 (2-0)

Bramki strzelali:
4' Michał Zuber,
18' Dawid Skoczylas,
55' Zawodnik testowany.