Hummel 4 Liga

 05/03/2022

Z kibicowskiej trybuny: Co słychać w hummel 4 lidze? cz. 8

Kolejny pracowity tydzień okresu przygotowawczego za zespołami hummel IV ligi lubelskiej. Większość z nich rozegrała mecze kontrolne. A oto nasza relacja z kolejnej porcji sparingów.

Lewart Lubartów w minioną środę rozegrał sparing ze Spartą Rejowiec Fabryczny. Po celnym trafieniu niezawodnego Żeliski lubartowianie wygrali skromnie 1:0.

Stal Poniatowa zagrała z Energią Kozienice. W tej konfrontacji górą był przedstawiciel V ligi mazowieckiej, wygrywając 5:3. Bramki dla poniatowian uzyskali Wlizło, Gąsiorowski i Kędra.

W piątek Motor II Lublin grał z Granitem Bychawa i w spotkaniu tym odnotowaliśmy remis 2:2. Autorami celnych trafień dla rezerw II ligowca byli Paździerski i Bryła, dla bychawian zaś Gierowski i K. Sprawka.

Powiślak Końskowola sparował z Powiślanką Lipsko. W spotkaniu tym padł remis 1:1, a bramkę dla ekipy z Końskowoli zdobył Bernat. Godzi się nadmienić, że Powiślanka to zespół VI ligowy.

Sparingpartnerem Górnika II Łęczna, w kolejnym meczu kontrolnym, było Polesie Kock. Rezerwy I ligowca wygrały pewnie 4:0, po celnych trafieniach Mroszczyka, Golby, Steszuka i Błaziaka.

Na naturalnej murawie w Urzędowie zmierzyli się Opolanin Opole Lubelskie i Stal Kraśnik. Niespodziewane, gładko zwycięstwo 3:0 odnieśli opolanie. Celne trafienia dla zwycięzców zaliczyli Wadowski, Wszołek i zawodnik testowany.

Orlęta Łuków grały z rezerwami Pogoni Siedlce. W tej konfrontacji górą byli V ligowcy z Mazowsza, którzy wygrali 6:2.

Bug Hanna, w kolejnym sparingu, zmierzył się rezerwami Avii Świdnik. Pewne zwycięstwo 4:0 odnieśli IV ligowcy, dla których bramki zdobyli Dąbrowski, Fabrika i 2 zawodników testowanych.

Lider grupy II Start Krasnystaw zmierzył się z ostatnim zespołem tej grupy Kryształem Werbkowice. Wysokie zwycięstwo 7:1 odnieśli piłkarze Startu. Bogatym łupem bramkowym podzielili się Skiba i J.Sołdecki po 2 oraz Lando, D.Sołdecki i Czarniecki po 1 trafieniu. Jak udało mi się ustalić jedną z przyczyn tak wysokiej porażki cukrowników jest fakt, że aktualnie 7 zawodników tego zespołu jest kontuzjowanych.

Dużo meczów sparingowych rozgrywają zawodnicy vice lidera grupy II Tomasovii Tomaszów Lubelski. W środę zmierzyli się oni z Ładą Biłgoraj, której ulegli 0:2. W sobotę zaś pokonali Gryfa Gmina Zamość 4:1. Dla tomaszowian celne trafienia zanotowali Słotwiński - 2 oraz Orzechowski i Smoła, a dla Gryfa Woźniak.

Wysokie zwycięstwo, bo aż 8:1, nad Igrosem Krasnobród odniósł Grom Różaniec. Autorami celnych trafień dla ekipy z gminy Tarnogród byli K.Kaproń – 2 oraz Lis, Kula, Paćkowski, 2 zawodników testowanych i bramka samobójcza.

POM Iskra Piotrowice tym razem zmierzył się z Unią Bełżyce. Niespodziewanie lepszymi w tej konfrontacji okazali się piłkarze z Bełżyc, którzy wygrali 4:3 (1:3).

Błękitni Obsza w poprzedni weekend przebywali w Warszawie. Tam na obiekcie Hutnika rozegrali sparing z czołowym zespołem V ligi mazowieckiej Okęciem Warszawa. Obszanie wygrali 2:1, a autorami bramek dla ich barw byli Shukailo i zawodnik testowany. Z kolei w niedziele Błękitni grali z czołową drużyną z zamojskiej klasy A - Metalowcem Goraj. Mecz zakończył się wygraną IV ligowców 3:2.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka