Sprintem poprzez III ligowe areny

27/05/2024

Sprintem poprzez III ligowe areny:
32. kolejka /tabela

W trakcie rozgrywania 32 kolejki naszej grupy III ligi, padły rozstrzygnięcia w wyższych ligach i tu wartym odnotowania jest fakt, że mistrzem Polski w piłce nożnej, po raz pierwszy w historii ligi została Jagiellonia Białystok. Zapadła także decyzja, że z naszej grupy III ligi spadają ostatecznie 4 drużyny. A na boiskach grupy 4 III ligi kilka spotkań miało nieco zaskakujący przebieg i padło kilka niespodziewanych rezultatów. Więcej szczegółów w naszej relacji.

Mecz nr 1, tej kolejki odbył się w Tarnobrzegu, gdzie miejscowa Siarka gościła świeżo upieczonego II ligowca – Wieczystą Kraków. Pierwsza połowa spotkania, której stawką był wyłącznie prestiż, była w miarę wyrównana i w doliczonym czasie gry goście, po strzale Maka, wyszli na prowadzenie. Wynik 0:1 utrzymywał się do 55 minuty. A potem mieliśmy prawdziwą rzeź niewiniątek. Gospodarze w ciągu 25 minut strzelili 6 kolejnych bramek i objęli wysokie prowadzenie. Gości stać było na odpowiedź tylko jedną bramką i mecz zakończył się wysoką porażką tegorocznych zwycięzców ligi. Kibice spekulują, że wynik ten jest efektem zbyt intensywnego świętowania, przez krakowian, ligowego awansu. Siarka Tarnobrzeg - Wieczysta Kraków 6:2.

Starachowicki Star, którego ambicją jest utrzymanie 3 pozycji w ligowej tabeli podejmował walczącą o utrzymanie w lidze tarnowską Unię. Do przerwy zespół jaskółek prowadził 2:0 i zanosiło się na niespodziankę. Nic takiego jednak się nie stało. Po przerwie gospodarze wzięli się ostro do pracy. W 72 minucie był już remis 2:2, a w doliczonym czasie gry gospodarze zadali decydujący cios i obronili wysoką pozycję w tabeli. Star Starachowice - Unia Tarnów 3:2.

Mająca jeszcze nadzieję na wskoczenie na podium ligowej tabeli świdnicka Avia grała wyjazdowy mecz ze zdegradowanym już Sokołem w Sieniawie. Zgodnie z przewidywaniami świdniczanie wygrali wysoko, a niekwestionowanym bohaterem meczu był 42 letni Wojciech Białek, który ustrzelił hattricka. W ciągu tygodnia klub ze Świdnika poinformował, że wygasająca w czerwcu umowa z trenerem Łukaszem Mierzejewskim, nie zostanie przedłużona. Sokół Sieniawa - Avia Świdnik 1:4.

Przed rozegraniem tej kolejki spotkań, kibice Chełmianki, podbudowani wygraną swojej drużyny z Avią w Świdniku, liczyli, że ich ulubieńcy są w stanie jeszcze podskoczyć w ligowej tabeli. Spotkał ich jednak srogi zawód, bo ich pupile przegrali wysoko z broniącą się przed spadkiem ekipą z Wiązownicy. Owa porażka zdecydowanie popsuła nastroje ponad 450 fanów, którzy zdecydowali się obejrzeć to spotkanie na stadionie. Chełmianka Chełm - KS Wiązownica 2:5.

Słabiej spisującemu się wiosną Podlasiu łatwiej przychodzi zdobywanie punktów w meczach wyjazdowym. Tym razem komplet punktów bialczanie przywieźli z Krakowa, pokonując minimalnie miejscową Garbarnię. Garbarnia Kraków - Podlasie Biała Podlaska 0:1.

Wiślanie Jaśkowice podejmowali, pogodzone już ze spadkiem z ligi, radzyńskie Orlęta i odnieśli skromne, jedno bramkowe zwycięstwo. Wiślanie Jaśkowice - Orlęta Radzyń Podlaski 1:0.

Czarni Połaniec podejmowali walczącą o ligowy byt i mającą na koncie kilka kolejnych zwycięstw Wisłokę Dębica. W tym wyrównanym spotkaniu niemal do końca utrzymywał się wynik remisowy. W 90 minucie goście zdobyli decydującą bramkę, która dała im 3 punkty i zapewniła ligowy byt na przyszły sezon. Czarni Połaniec - Wisłoka Dębica 1:2.

W Świdniku zmierzyły się, walczące o utrzymanie w lidze, ekipy miejscowej Świdniczanki i Podhala Nowy Targ. Stawka spotkania zdecydowanie sparaliżowała boiskowe poczynania piłkarzy i mecz nie stał na wysokim poziomie. Gospodarze postawili sobie za cel aby tego meczu nie przegrać i pomimo, że górale byli stroną przeważającą spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym. Był to jedyny mecz w tej kolejce, w którym kibice nie obejrzeli bramki. Świdniczanka Świdnik - Podhale Nowy Targ 0:0.

Zdegradowane już do IV ligi krośnieńskie Karpaty podejmowały KSZO Ostrowiec. Odmłodzona ekipa gospodarzy poniosła minimalną, jedno bramkową porażkę. Karpaty Krosno - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:1.

18. Karpaty Krosno 32 225 7 20 22-65

Podsumowując kolejkę stwierdzić należy, że w 3 spotkaniach zwycięzcami okazali się gospodarze, w jednym padł remis, a aż w 5 triumfowali goście.

W 9 meczach 32 kolejki padło ogółem 31 bramek (średnia 3,44 bramki na mecz), przy czym 14 bramek było udziałem gospodarzy, a 17 przypadkach z celnych trafień cieszyli się goście.

Jeżeli chodzi o układ czołówki tabeli to prezentuje się ona tak, jak przed tygodniem.

Istotna zmiana nastąpiła w dolnej części tabeli. Tu miejsce spadkowe opuścił KS Wiązownica, a na jego miejsce spadła Unia Tarnów. Wiadome jest bowiem, że z ligi spadają, w tym sezonie, 4 drużyny. Już wcześniej zdegradowane zostały Karpaty Krosno, Sokół Sieniawa i Orlęta Radzyń Podlaski. Ostatni spadkowicz wyłoniony zostanie z grupy: Unia Tarnów, KS Wiązownica, Podhale Nowy Targ i Świdniczanka Świdnik.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka