Sprintem poprzez III ligowe areny

22/04/2024

Sprintem poprzez III ligowe areny:
26. kolejka /tabela

27. kolejka spotkań ligowych w 4 grupie III ligi piłkarskiej przyniosła rekordową ilość wygranych gości, a kilka czołowych drużyn urządziło sobie ostre strzelanie. Wydaje się, że liga powoli wkracza w decydującą fazę rozgrywek, a oto nasza relacja.

Przyjazd lidera rozgrywek do Tarnowa wywołał duże zainteresowanie kibiców, których to na stadionie pojawiło się ponad 1000. Przez pierwszą połowę młoda drużyna Unii dzielnie stawiała się rutynowanemu przeciwnikowi i drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0:0. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Tomasz Swędrowski celnie trafił dla gości, potem hat tricka ustrzelił Michał Trąbka, a dzieła zniszczenia dopełnił Karol Danielak. Unia – Wieczysta 0:5.

Wicelider rozgrywek Siarka Tarnobrzeg rozgrywał wyjazdowy mecz, z będącym w wyraźnym kryzysie Podlasiem Białą Podlaska. W tym spotkaniu, także do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej części meczu goście, po trafieniach braci Dawida i Piotra Lisowskich, Kacpra Jodłowskiego i Marcina Kumorka wyszli na prowadzenie 4:0. Gospodarze byli w stanie, jedynie odpowiedzieć bramką Ezany Kahsaya. Podlasie – Siarka 1:4.

Mający duże znaczenie prestiżowe mecz rozegrano w Świdniku. Zajmująca 4 miejsce w ligowej tabeli miejscowa Avią podejmowała starachowicki Star, a stawka tego spotkania było najniższe miejsce na podium ligowej tabeli. Kibice żółto-niebieskich nie doczekali się wygranej swojego zespołu, a beniaminek ze Starachowic obronił 3 pozycję w ligowej stawce. Był to jedyny mecz, w którym kibicom nie dane było obejrzeć bramek. Avia Star 0:0.

Prezentująca ostatnio zmienną formę Chełmianka podejmowała walczące o utrzymanie statusu III ligowcaKarpaty Krosno. W obecności ponad 600 kibiców gospodarze urządzili sobie ostre strzelanie i po trafieniach Bartłomieja Korbeckiego, Michała Kobiałki, Dominika Stępnia, Jakuba Karbownika, Mateusza Hudzika i Jakuba Knapa praktycznie rozbili trwających w kryzysie krośnian. Chełmianka – Karpaty 6:0.

W meczu zespołów środka ligowej tabeli krakowska Garbarnia w obecności ok. 400 kibiców podejmowała zawsze groźną ekipę Wiślan Jaśkowice. Po bramkach Adriana Kajpusta (dla krakowian) i Adrisy Monsuru (dla gości), do przerwy był remis 1:1. Decydującą, o wygranej gospodarzy, bramkę zdobył w ostatnie minucie meczu Mateusz Sowiński. Garbarnia – Wiślanie 2:1.

Walczący o utrzymanie statusu III ligowcaKS Wiązownica podejmował nieobliczalną ekipę Czarnych Połaniec. Po bezbramkowej pierwszej połowie, gospodarze w 53 minucie za sprawą Sebastiana Raka objęli prowadzenie, Do 82 minuty ok. 250 kibiców oglądających to spotkanie miało nadzieję na wygraną gospodarzy. Jednak goście, po bramkach Tomasza Palonka, Tomasza Muchy i Krystiana Kardysia rozwiali nadzieję gospodarzy, na jakąkolwiek zdobycz punktową. KS Wiązownica - Czarni 1:3.

Będący ostatnio w kryzysie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podejmował, przeżywające renesans formy, Podhale Nowy Targ. Do przerwy goście, po strzale Romana Morosznyka prowadzili 1:0. W drugiej części meczu bramkę dla gospodarzy zdobył Kyryło Seńko, a dla gości Mateusz Niedziałowski i tym sposobem górale zainkasowali komplet punktów. KSZO – Podhale 1:2.

Mające wciąż nadzieję, na zachowanie statusu III ligowca Orlęta Radzyń Podlaski podejmowały, będącą ostatnio w dobrej dyspozycji, ekipę Świdniczanki. Goście ze wschodniego Świdnika zaprezentowali się w tym spotkaniu dobrze i po bramce Michała Palucha w 70 minucie, zdobyli komplet punktów, rewanżując się radzynianom, za niespodziewaną porażkę w I rundzie rozgrywek. Orlęta - Świdniczanka 0:1.

Wisłoka Dębica podejmowała outsidera rozgrywekSokoła Sieniawa. W obecności ok. 450 kibiców sieniawianie przełamali serię spotkań bez zwycięstw i po bramkach Arleisona Martineza i Mikołaja Jeża wygrali 2:1, przy czym bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Bała. Wisłoka – Sokół 1:2.

18. Karpaty Krosno 27 194 7 16 17-56

Podsumowując kolejkę stwierdzić należy, że w 2 spotkaniach zwycięstwa odnosili gospodarze, w 1 padł remis, a aż w 6 triumfowali goście.

W 9 meczach XXVII kolejki padły 31 bramki, co daje średnią 3,44 bramki na mecz. W 13 przypadkach celnie strzelali gospodarze, a 18 celnych trafień było udziałem gości.

Na pozycji lidera ligowej tabeli wciąż pozostaje Wieczysta Kraków, która o 10 punktów wyprzedza Siarkę Tarnobrzeg i już o 18 Star Starachowice. W strefie spadkowej znajdują się: Orlęta Radzyń Podlaski, Sokół Sieniawa i Karpaty Krosno.

Jako, że 27 kolejka spotkań ligowych była już 9 kolejką rundy rewanżowej, pokusiliśmy się o posumowanie dokonań drużyn właśnie na tym etapie rozgrywek. Poniższa tabela prezentuje dorobek zespołów naszej grupy III ligi w owych 9 spotkaniach rundy rewanżowej.

1. Wieczysta Kraków 9 258 1 0 25-3
  2. Siarka Tarnobrzeg 9 216 3 0 17-8
  3. Star Starachowice 9 175 2 2 12-5
  4. Podhale Nowy Targ 9 154 3 2 13-6
  5. Świdniczanka Świdnik 9 133 4 2 8-7
  6. Garbarnia Kraków 9 133 4 2 14-16
  7. Wisłoka Dębica 9 123 3 3 14-15
  8. Orlęta Radzyń Podlaski 9 123 3 3 11-12