Sprintem poprzez III ligowe areny

19/11/2023

Sprintem poprzez III ligowe areny:
17. kolejka /tabela

Załamanie pogody i intensywne opady śniegu na Lubelszczyźnie storpedowały nieco program 17 kolejki ligowej 4 grupy III ligi piłkarskiej. Spotkania Orląt Radzyń Podlaski z Chełmianką Chełm i Świdniczanki z Siarką Tarnobrzeg zostały odwołane z powodu zaśnieżonych boisk, a pozostałe 7 spotkań rozegranych zostało w sobotę. Liderzy ligowej tabeli zgodnie odnieśli zwycięstwa, a drużyny z końca tabeli także powiększyły swój dorobek punktowy.

Meczem kolejki (bynajmniej w mojej ocenie) określić należy derby Lubelszczyzny Podlasie Biała Podlaska - Avia Świdnik. Niepokonana od 7 spotkań ekipa z północnych kresów woj. lubelskiego liczyła na podtrzymanie dobrej passy w meczu wiceliderem. Podlasianie byli zespołem, który w trakcie spotkania miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przełożyło się to na efekty bramkowe. Świdniczanie w 27 minucie objęli prowadzenie, po bramce Arkadiusza Maja i nie oddali go już do końca spotkania, wzbogacając tym samym swoje konto o 3 kolejne punkty.

Pewne zwycięstwo odnieśli także piłkarze lidera - Wieczystej Kraków. Na własnym obiekcie przy ul. Chałupnika pewnie pokonali ekipę groźnego beniaminka Staru Starachowice 5:1. Była to najwyższa porażka ekipy z woj. świętokrzyskiego w tym sezonie.

Ciekawy i dosyć dramatyczny przebieg miał mecz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Garbarnią Kraków. Gospodarze objęli prowadzenie w 52 minucie, by 20 minut później przegrywać 1:2. Bramkę dającą 1 punkt KSZO zdobyło w doliczanym czasie gry, wykorzystując rzut karny.

W meczach Wisłoki Dębica z Karpatami Krosno oraz Podhala Nowy Targ z Czarnymi Połaniec padły identyczne remisy po 1:1.

Tarnowska Unia uległa na własnym boisku 0:1 Wiślanom Jaśkowice i jest to pewnego rodzaju niespodzianka.

Najciekawszy niewątpliwie mecz odbył się w Wiązownicy, gdzie miejscowy KS, w derbach Podkarpacia, podejmował Sokoła Sieniawa. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Tuż po przerwie goście wyrównali, by w 73 minucie wyjść na prowadzenie. Kiedy w 87 minucie gospodarze wyrównali wielu obserwatorów sądziło, że spotkanie zakończy się polubownym remisem. Nic takiego nie nastąpiło. W doliczonym czasie sieniawianie dwukrotnie trafili do siatki i mogli się cieszyć z kompletu punktów. Nadmienić należy, że 3 ostatnie bramki dla Sokoła zdobył Oskar Mazgoła, który na boisku pojawił się w 2 części meczu.

18. Karpaty Krosno 17 102 4 11 14-38

Podsumowując kolejkę stwierdzić należy, że tylko w 1 spotkaniu zwycięstwo odnosili gospodarze, w 3 padł remis, a w 3 triumfowali goście.

W meczach XVII kolejki padło 24 bramek, co daje średnią 3,44 bramki na mecz, co jest skutecznością niemal dwukrotnie większą niż w poprzedniej kolejce. W 12 przypadkach celnie strzelali gospodarze i taką samą ilość celnych trafień zanotowali goście.

Na pozycji lidera ligowej tabeli dalej pozostaje Wieczysta Kraków, która o 3 punkty wyprzedza Avię Świdnik i już o 6 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W strefie spadkowej pozostają Podhale Nowy Targ, Orlęta Radzyń Podlaski i Karpaty Krosno.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Marcin Wasak