Cisowianka Drzewce

 10/02/2024

S.6: Kolejny sparingpartner w pokonanym polu

Piątkowy wieczór spędziliśmy w Lubartowie, gdzie rozegraliśmy grę kontrolną z bardzo dobrze zorganizowaną, czołową drużyną IV ligi, KS Cisowianka Drzewce.

W pierwszej części gry, pomimo naszej przewagi optycznej daliśmy się zaskoczyć rywalom. Ładną kontrę Cisowianki skutecznie wykończył Dudkowski w 28 minucie.

Po przerwie zaczynaliśmy z zadaniem odrobienia jednobramkowej straty. Intensywna gra wysokim presingiem przyniosła zamierzony efekt, a nasza dominacja w tej odsłonie była bardzo wyraźna.

Pierwsze trafienie to bardzo ładne uderzenie z dystansu. Do bezpańskiej piłki dopadł Borys Kisiel i wyrównał stan meczu w 50 minucie. Drugi gol padł w 68 minucie po strzale Filipa Kopera, a ładnym kluczowym zagraniem popisał się Miłosz Kutyła.

W spotkaniu z różnych przyczyn nie wystąpili. Karola Futa, Klim Morenkov, Kamil Sikora, Jakub Kukulski, oraz Jakub Bartoszek.

Łukasz Gieresz: Wartościowa gra kontrolna za nami z dobrze zorganizowanym przeciwnikiem, w której mogliśmy skupić się na grze w fazie ataku i doskonalić nasze zachowania w obronie wysokiej. Budująca jest ilość sytuacji bramowych wykreowanych przez nasz zespół, jednak faza finalizacji w tym spotkaniu zdecydowanie była na bardzo słabym poziomie. Po tej grze kontrolnej uzyskaliśmy również odpowiedź na kształt personalny naszej kadry, mam nadzieję że w najbliższych dniach dopniemy formalności i oficjalnie ogłosimy nowych zawodników w naszej kadrze.

KS Cisowianka Drzewce - KS Świdniczanka Świdnik 1-2 (1-0).

Bramki: Dudkowski (Cis), Kisiel, Koper.

Socha (46 Krupa) - Koźlik, Pielach, Ptaszyński, Sypeń, Kotowicz, Nawrocki (46 Szymala) Czułowski (46 Kisiel), Kuchta (46 Kutyła), Zuber, Paluch (46 Koper)

Tekst: Krystian Kutyła, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka