Start Krasnystaw

 04/05/2024

S.4,5: Dwie wygrane /zdjęcia

W sobotę 2 lutego piłkarze Świdniczanki rozegrali kolejne, czwarty i piąty mecze kontrolne, w zimowym okresie przygotowawczym. Sparingpartnerami świdniczan były IV ligowe ekipy Tomasovii Tomaszów Lubelski i Startu Krasnystaw, które to w ubiegłym sezonie były głównymi rywalami zielono-biało-czerwonych w walce o awans do III ligi.

W ekipie trenera Gieresza, z różnych względów, nie wystąpili Kamil Sikora, Miłosz Kutyła, Klaudiusz Sypeń, Jakub Bartoszek i testowany wcześniej Ukrainiec Andriy Ivanenko.

Na boisku pojawiło się natomiast 5 nowych zawodników testowanych: 24 letni Dominik Skiba (poprzednio Hetman Zamość, Gwarek Zabrze, Górnik Zabrze, Start Krasnystaw i FK Humenne (Słowacja)), 19 letni Filip Koper (poprzednio Wisła Puławy, Polonia Warszawa i Cracovia), 17 letni Krystian Bryk (poprzednio Hetman Zamość, Resovia i Gryf Gmina Zamość), 17 letni Borys Kisiel (Motor Lublin) i Senegalczyk Augusto, który dopiero zjawił się w Polsce.

W pierwszym meczu Świdnia łatwo pokonała Tomasovię 4:0, a rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze wyższe.

W drugim, nieco bardziej wyrównanym, spotkaniu trzecioligowiec pewnie pokonał Start Krasnystaw 3:0.

Testowani zawodnicy pokazali się z dobrej strony, a Skiba i Koper swoją obecność na boisku potwierdzili celnymi trafieniami. Wiadomo, że klub nie jest zainteresowany pozyskaniem Senegalczyka, który w zespole wystąpił raczej gościnnie. Upadła także sprawa transferu Andriya Ivanenki, gdyż kluby nie doszły do porozumienia w kwestii warunków transferu.

Klub jest natomiast zainteresowany pozyskaniem pozostałych testowanych zawodników i ostateczne decyzje w tej kwestii podjęte zostaną po następnym tygodniu.

Świdniczanka Świdnik – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:0

Bramki: Pielach, Skiba, Zuber, Morenkov.

Świdniczanka: Krupa – Koźlik, Pielach, Futa, Szymala, Kuchta, Czułowski, Morenkov, Kukulski, Zuber, Skiba.


Świdniczanka – Start Krasnystaw 3:0

Bramki: Paluch, Koper, Kuchta.

Świdniczanka: Socha – Pielach (46 Koźlik), Szymala (46 Futa), Ptaszyński, Bryk(70 Kisiel), Kotowicz, Nawrocki, Kisiel (46 Kuchta), Augusto, Paluch, Koper.

Kolejny sparing świdniczanie zagrają już w piątek. Tym razem o godz. 19 zmierzą się z KS Cisowianka Drzewce na boisku w Lubartowie.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka