Hummel 4 Liga

25/02/2022

S.5.: Na piątkę plus

Piąty mecz kontrolny na piątkę, nawet z plusem.

W sobotę przyszło nam się zmierzyć z czołową ekipą trzeciej ligi Orlętami Radzyń Podlaski. Dla rywala był to sprawdzian generalny przed startem rozgrywek, dlatego spodziewaliśmy się bardzo ciężkiej przeprawy.

Mecz miał wyrównany przebieg, gdzie po początkowej fazie badania siły przeciwnika i naszej naprawdę dobrej grze obronnej, nasi gracze ruszyli odważniej do przodu dokumentując swój dobry fragment golem. W okolicy 20 minuty gry po naszych akcjach ofensywnych, najpierw Skoczylas starał się zaskoczyć bramkarza mocnym strzałem, a po chwili Zuber powtórzył akcję Dawida. Tym razem do odbitej piłki dopadł nasz napastnik i zdobył bramkę na 1-0.

Orlęta starały się odpowiedzieć, ale pierwszy celny strzał oddali w 40 minucie. Po chwili mieli sytuację sam na sam, która wygrał Paweł Socha. Do przerwy utrzymał się wynik korzystny dla naszych graczy.

Druga połowa to ataki podopiecznych trenera Raczyńskiego. Gospodarze nie wykorzystali dwóch stuprocentowych okazji do wyrównania, co przyniosło efekt starego piłkarskiego porzekadła. Zabójcza kontra naszej drużyny przyniosła drugą bramkę. Skutecznym egzekutorem został Łukasz Strug przy ogromnej zasłudze naszego napastnika, którego personalia oficjalnie poznamy już niebawem.

Po tym golu gracze Łukasza Gieresza odzyskali pełna kontrolę nad meczem, spokojnie kontrolując wynik.

Sprawdzian ma naturalnej nawierzchni w Radzyniu z dużym powiewem optymizmu. Gratulujemy!

Łukasz Gieresz: Za nami kolejny ciężki tydzień pracy treningowej, w którym rozegraliśmy dwie gry kontrolne. W dzisiejszym spotkaniu dobrze funkcjonowaliśmy w poszczególnych fazach gry. Podeszliśmy z dużym szacunkiem do rywala wykazując należytą koncentrację. Cieszy nas zarówno wynik jak i postawa zespołu w dniu dzisiejszym.

Orlęta Radzyń Podlaski - Świdniczanka Świdnik 0-2 (0-1)

Orlęta: Kołotyło - Szymala, Błasik, Duchnowski, Chaliadka, Kamiński, Roguski, Zmorzyński, Skrzyński, Rycaj, Maj, rezerwa: Maksymowicz, Kuźma, Zając, Korolczuk, Madembo.

Świdniczanka: Socha - Koźlik, Pielach ( 15 min. Sypeń), Ptaszyński, Nawrocki (60 min. Wójcik), Sikora (60 min. Kutyła), Bednarczyk, Zuber (70 min.Strug), Skoczylas (82 Kowalski) Kotowicz (83 Łopuszyński ), zaw. test., rezerwa: Gosik.

Bramki strzelali:
20' 0-1 Zawodnik testowany,
81' 0-2 Łukasz Strug.

Tekst: Krystian Kutyła, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka (Świdniczanka vs Stal Poniatowa 2022)