19/02/2022

S.3.: Wymiana ciosów

Sobotnie wietrzne przedpołudnie nasza drużyna spędziła w Gończycach, gdzie rozgrywaliśmy kolejny sprawdzian. Tym razem z przedstawicielem IV ligi mazowieckiej - Wilgą Garwolin.

Spotkanie było bardzo ciekawe, stojące na niezłym poziomie, pomimo mocno nie sprzyjających warunków pogodowych.

Od początku spotkania wysoko podeszli, grający z wiatrem, gracze Wilgi i przez około 20 minut nadawali ton grze. Jednak to nasi gracze otworzyli wynik spotkania. Wykorzystując pressing przechwyt zaliczył Michał Zuber, dokładnie obsłużył Klaudiusza Sypenia, który zdobywa gola numer jeden. Kilka minut później szybką akcją popisali się nasi gracze - Hubert Kotowicz dokładnie dograł przed bramkę, a tam ponownie odnalazł się Sypeń i podwyższył prowadzenie na 2-0, była 30 minuta.

W 35 minucie rzut wolny z około 20 metrów na gola zamienił gracz Wilgi. Kilka minut póżniej dośrodkowanie skrzydłowego głową wykończył zawodnik gospodarzy, tym samym doprowadził do wyniku remisowego. Nasi gracze byli jednak konsekwentni w ataku i po kolejnej składnej akcji odzyskali prowadzenie tuż przed przerwą. Debiutancką bramkę w barwach Świdni zaliczył nasz testowany napastnik.

Po przerwie nastąpił szereg zmian, ale spotkanie nadal było ciekawe dla oka kibica. Po ładnym uderzeniu z dystansu w 60 minucie Przemysława Kanarka, podwyższyliśmy prowadzenie na 4-2. Grzegorz Piesio i spółka trafili jeszcze raz, doprowadzając do zmniejszenia rozmiarów porażki. Była to 80 minuta gry. Na więcej już nasi nie pozwolili.

Pożyteczny sprawdzian kończymy wynikiem pozytywnym.

Łukasz Gieresz: Wynik gry kontrolnej dokładnie opisuje naszą dyspozycję w dzisiejszym spotkaniu. Cztery zdobyte gole oraz liczba stworzonych sytuacji pod bramką rywali, potwierdzają naszą dobrą dyspozycję w fazie ataku. Natomiast 3 stracone bramki, które padły po błędach indywidualnych potwierdzają, że w fazie bronienia wielokrotnie gubiliśmy koncentrację i czego konsekwencją były błędy które nie powinny nam się przytrafiać.

Wilga Garwolin - KS Świdniczanka 4-3 (3-2)

Bramki dla Świdniczanki strzelali:
22', 32' Klaudiusz Sypeń,
43' Zawodnik testowany,
70' Przemysław Kanarek.

@ks_swidniczanka Kanar 🐤 #razemtworzymyhistorię #football #pilkanozna ♬ Drop - Connor Price & Zensery

Tekst: Krystian Kutyła, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka (Świdniczanka vs Wilga Garwolin 2022)