Hummel 4 Liga

 24/07/2022

S.3.: Koniec etapu selekcji

W upalne południe 23 lipca 2022 r. piłkarze Świdniczanki rozegrali trzeci mecz kontrolny, w letnim okresie przygotowawczym. Na boisku przy ul. Rusałka ich przeciwnikiem był zespół rezerw II ligowego Motoru.

W temperaturze powietrza, przekraczającej 32 stopnie Celsjusza lublinianie, wzmocnieni kilkoma piłkarzami z kadry II ligowego zespołu, czuli się znacznie lepiej od świdniczan. Byli szybsi, bardziej agresywni i dominowali na placu gry. Zdobywając po 1 bramce w każdej połowie spotkania zasłużenie wygrali 2:0.

O ile kwestia zwycięstwa gospodarzy nie budzi wątpliwości, to decyzja sędziego o podyktowaniu rzutu karnego dla Motoru jest co najmniej dyskusyjną. Kibice obserwujący sytuację z bliska dokładnie widzieli, jak Karol Kowalski najpierw wybija piłkę na róg, a dopiero potem zahacza nogą o szarżującego zawodnika gospodarzy.

Należy nadmienić, że to właśnie Motor będzie naszym rywalem w meczu ligowym na inaugurację rozgrywek i wynik tego przyszłego meczu będzie miał istotne znaczenie.

Łukasz Gieresz: Meczem kontrolnym z rezerwami Motoru Lublin zakończyliśmy etap selekcji. Powstaje w zasadzie nowy zespół, w związku z tym koncentrujemy się na pracy żeby z tego zespołu powstała drużyna grająca na miarę swojego potencjału personalnego.

Motor II Lublin – Świdniczanka Świdnik 2:0 (1:0)

Bramki: Wójcik, B. Zbiciak (rzut karny).

Motor II: Budzyński – P. Zbiciak, B. Zbiciak, Nowakowicz, Baryła, Wójcik, Wyjadłowski, Wędrocha, Szuta, Kosior, Białek oraz O. Jeż, Skorek, Rogala Aleksander, G. Nasalski, M. Nasalski, Gierała, Lemiecha, Wojtowicz.

Świdniczanka: Socha – Kanarek, Pielach, Koźlik, Szymala, zawodnik testowany, Sypeń, Skoczylas, Nawrocki, Zuber, Strug oraz Gosik, Kowalski, Ptaszyński, 2 zawodników testowanych, Pryliński, Greniuk.

W minioną sobotę mecze kontrolne rozegrali także niektórzy nasi ligowi rywale, a oto ich wyniki:

Hummel 4 Liga

W następnym meczu kontrolnym, za tydzień naszym przeciwnikiem będzie III ligowe Podlasie Biała Podlaska.

Hummel 4 Liga

Tekst: JeSzko, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka