Hummel 4 Liga

08/09/2022

P.3.: Nokaut do przerwy

Środowe spotkanie z Powiślakiem Końskowola z pewnością mogło podobać się kibicom naszej drużyny.

Trener Gieresz zadecydował, że w meczu pucharowym, desygnuje do wyjściowej jedenastki zawodników, którzy z reguły mniej grali w spotkaniach ligowych. Nasi zawodnicy nie zamierzali jednak dać obserwatorom poczucia, że jakość gry spadła.

Od początku spotkania, głodni gry ruszyli do natarcia na bramkę Powiślaka. Już w 3 minucie po dokładnym dograniu w światło bramki Jakuba Sobstyla, piłkę do siatki skierował Łukasz Strug i mieliśmy 1-0. Niespełna kwadrans później po kolejnym dograniu Sobstyla, tym razem z rzutu rożnego, piłkę do bramki skierował jeden z zawodników gości, podwyższając na 2-0.

Na kolejne bramki nie musieliśmy długo czekać. W 36 minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Jakub Szymala. Jeszcze w pierwszej odsłonie po świetnej zespołowej akcji, faulowany był w polu karnym Strug. Sam poszkodowany pewnie wykonał jedenastkę i na przerwę schodzimy z bardzo wysokim prowadzeniem, które było rezultatem bardzo dobrego funkcjonowania zespołu.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał. To nasz zespół prowadził grę, kreował sytuacje i spokojnie kontrolował wynik spotkania. Zabrakło tylko goli, bo sytuacji ku temu było sporo.

Tym samym nasza drużyna w pełni zasłużenie, melduje się w następnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Gratulacje Panowie.

Łukasz Gieresz: W spotkaniu pucharowym szansę gry otrzymali zawodnicy, którzy w czterech kolejkach ligowych grali mniej. Jestem zbudowany postawą zespołu i dyspozycją zawodników którzy zaprezentowali dobrą energię. Założyliśmy w dniu dzisiejszym awans do kolejnej rundy rozgrywek bez straty gola, cel został osiągnięty w dobrym stylu.

Świdniczanka Świdnik - Powiślak Końskowola 4-0 (4-0)

Bramki: Strug x2, Szymala, oraz trafienie samobójcze.

Jakub Gosik - Karol Kowalski, Mateusz Pielach (46 Dominik Ptaszyński), Michał Koźlik, Jakub Szymala, Jakub Sobstyl (60 Kamil Sikor), Miłosz Kutyła, Maciej Łopuszyński, Klaudiusz Sypeń (68 Hubert Kotowicz), Bartłomiej Greniuk (68 Michał Zuber), Łukasz Strug (68 Jakub Pryliński).