Wisła Annopol

26/08/2021

P.P.3.: Wygrana w Annopolu

W środę 25 sierpnia 2021 roku drużyny Hummel IV ligi lubelskiej zainaugurowały swój udział w tegorocznej edycji piłkarskiego Pucharu Polski. Piłkarzom Świdniczanki, w III rundzie tych rozgrywek, wypadło grać w Annopolu z miejscowa Wisłą.

Do tego meczu trener Pranagal wystawił skład złożony z młodzieżowców i zawodników, którzy do tej pory, z różnych względów grali nieco mniej. W ten sposób w wyjściowej jedenastce znaleźli się rekonwalescenci Marcel Pędlowski i Włodzimierz Puton, nowo pozyskany Ukrainiec Andrij Pryimak oraz kierownik naszej drużyny Piotr Skiba.

Od początku spotkania uwidoczniła się przewaga IV ligowca i 12 minucie Marcel Pędlowski uzyskał dla nas prowadzenie. W 20 minucie po dośrodkowaniu Michała Martyny Szymon Duda strzałem głową podwyższył na 2:0. Nasi mieli w tej części meczu kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale więcej bramek już nie padło. Gospodarze ambitnie starali się kontratakować, lecz też bez rezultatu.

W drugiej połowie, trener Pranagal sukcesywnie dokonywał zmian w naszym zespole, a nasi byli dalej drużyną posiadającą przewagę. W tej części gry zdobyliśmy dwie kolejne bramki. W 56 minucie w polu karnym faulowany był Marcel Pedlowski, a z 11 metrów celnie trafił Piotr Skiba. Z kolei w 62 minucie sam Pędlowski, potwierdzając dobrą dyspozycję strzelecką, uzyskał drugie, celne trafienie w tym spotkaniu.

Spotkanie zakończyło się zatem pewnym zwycięstwem zielono biało czerwonych, a przy lepszej skuteczności, w drugiej połowie, rozmiary zwycięstwa mogły być znacznie większe. Najlepszym zawodnikiem w naszej ekipie był niewątpliwie Marcel Pędlowski, a ponadto na wyróżnienie zasłużyli Michał Martyna i Piotr Skiba.

W dobrych nastrojach oczekujemy zatem na sobotni mecz ligowy. Nasz przeciwnik Brat Siennica Nadolna także rozegrał mecz w ramach Pucharu Polski i w Izbicy uległ tamtejszemu Ruchowi 2:3. Mecz w Siennicy Nadolnej odbędzie się w sobotę 28.08.2021 r. o godz. 11.00.

Wisła Annopol – Świdniczanka 0:4 (0:2)

Bramki zdobyli: Pędlowski 12 i 62 min., Duda 20 min. i Skiba 56 min.

Skład drużyny: Gosik - Sypeń (Kowalski), Duda (Śliwa), Pryimak, Martyna - Plesz (Stępień), Kucybała (Mazurek), Pogorzałek (Zuber), Pędlowski - Puton (Szczerba), Skiba. Ponadto w kadrze meczowej Kowalczyk