Szkółka Piłkarska

 21/04/2022

W elitarnym gronie

W dniu 8 kwietnia b.r. do siedziby naszego klubu dotarła dobra, od pewnego czasu oczekiwana wiadomość. Wynikało z niej bowiem, że PZPN przyznał naszej Akademii Piłkarskiej Brązowy Certyfikat Szkółek Piłkarskich.

Cóż owy certyfikat oznacza i dlaczego kluby sportowe tak zabiegają o jego uzyskanie. Oto nieco więcej informacji w tym temacie.

Ideą Programu Certyfikacji jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.

Jednostki wyróżnione w ten sposób przez PZPN dołączają do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności. Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich gwarantują, iż szkółka piłkarska, która otrzyma certyfikat PZPN, prezentuje odpowiedni poziom szkolenia weryfikowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Karol Kowalski (Koordynator Grup Młodzieżowych): Dołączenie do Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN to dla nas ogromna radość. Decyzja o aplikacji do programu była niezbędna z naszego punktu widzenia, by postawić kolejny krok w rozwoju Akademii.
Po spełnieniu szeregu wymagań jakie stawia przed aplikantami PZPN, otrzymaliśmy niejako pieczęć wysokiego poziomu organizacji i szkolenia w klubie, co jest jednym z kluczowych aspektów w pracy naszej Akademii. Nieustannie chcemy podnosić jakość w wielu aspektach działania, a otrzymanie brązowej gwiazdki w programie tylko uświadcza nas w przekonaniu, że obrana ścieżka jest tą właściwą oraz że jako Akademia jesteśmy miejscem godnym zaufania.

Aktualnie takie certyfikaty posiada 18 szkółek piłkarskich z naszego województwa. Jedna z nich szczyci się złotym certyfikatem, 6 innych chlubi się certyfikatami srebrnymi, a 11 innych (wśród nich AP KS Świdniczanka) posiada certyfikaty brązowe.

Fakt ten jest oczywistą rekomendacją, że posłanie dziecka na zapoznywanie się z tajnikami najpopularnieszej chyba gry na świecie do Akademii Piłkarskiej KS Świdniczanka jest jak najbardziej dobrym wyborem !


Tekst: JeSzko, Karol Kowalski

Zdjęcia: Natalia Kulbicka