Świdniczanka

 07/09/2021

Relacja: Mecz wspomnień/f

W niedzielę 5 września 2021 roku na Stadionie Miejskim w Świdniku rozegrany został mecz drużyn oldbojów świdnickich klubów Avii i Świdniczanki.

Szeroko anonsowane w lokalnych mediach zdarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem kibiców, a swoją obecnością i krótkimi wystąpieniami zaszczycili je przedstawiciele lokalnych władz samorządowych Burmistrz Miasta Świdnika Waldemar Jakson i Starosta Świdnicki Łukasz Reszka.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Avii - 5:3 (3:1), a bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli Paweł Pranagal dwie, Krystian Zawadzki, Tomasz Giełzak i Artur Szot(samobójcza), dla pokonanych zaś Kamil Cieśla dwie i Piotr Jackowski.

W trakcie meczu na boisku pojawiło się ok. 50 Panów i jedna Pani Milena Irsak. Większość z nich, mimo upływu lat, zaprezentowało wysportowane sylwetki i znaczne jeszcze umiejętności piłkarskie. Innym w zaprezentowaniu tychże umiejętności przeszkodziły nieco zbyt rozwinięte tak zwane mięśnie piwne.

Z ludzi aktualnie związanych z KS Świdniczanka mieliśmy przyjemność obejrzeć na boisku jego właścicieli Panów Grzegorza Żuchnika i Giuseppe Nigro. Występowali także prezesi Paweł Walczak i Salvatore Nigro, koordynator klubowych mediów Marcin Wasak i nasz spiker stadionowy Jacek Kosierb. Wszyscy oni zaprezentowali się dobrze i godnie reprezentowali zielono biało czerwone barwy. Przedstawiciel naszego Klubu Kibica Adam Kosior miał trzy wejścia na boisko i zaliczył w trakcie nich 2 celne podania. Natomiast w konkursie rzutów karnych, który wygrał Łukasz Fidecki nasz kierowca Hubert Wnuk zajął wysokie drugie miejsce.

W drużynie Avii wystąpili natomiast Bartłomiej Mazurek, Paweł Pranagal i Sebastian Orzędowski i byli oni wyróżniającymi się postaciami tego zespołu.

Godzi się dodać, że większość występujących na boisku zawodników w swoich piłkarskim CV miało występu w obu świdnickich klubach.

Rozegrany przy pięknej, słonecznej pogodzie mecz toczył się w sportowej, przyjaznej atmosferze. Nie było żadnych groźnych kontuzji, a sędzia główny Mirosław Kwiatosz nie musiał sięgać po kolorowe kartoniki.

Na zakończenie kapitanowie obu drużyn otrzymali piękne, pamiątkowe puchary, a wszyscy zawodnicy estetyczne okolicznościowe medale.

Ostatnim akcentem imprezy było spotkanie integracyjne, które odbyło się w Barze Delfin na terenie Parku Avia.

Reasumując - impreza ze wszech miar udana, na co dowodem były pozytywne komentarze zawodników i licznie przybyłych kibiców.

Na meczu była kamera ŚwidniczankaTV, materiał już na Youtube:

Zapraszamy również do obejrzenia dwóch fotorelacji ze spotkania, zdjęcia - Nyku.foto:Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Marcin Wasak