Świdniczanka Świdnik

 16/07/2021

Karty zostały odkryte

Powiedzieć by można - karty zostały odkryte! Wydział Gier LZPN sprecyzował zasady gry hummel IV ligi lubelskiej na sezon 2021/22.

Ogólnie mówiąc, będą się one toczyły według takich samych zasad jak w poprzednim sezonie. Zielono biało czerwoni znaleźli się, w tym układzie, w grupie II, w której grają zespoły z południowej części województwa lubelskiego.

W tym miejscu godzi się przypomnieć, iż na zakończenie ubiegłego sezonu w tabeli grupy mistrzowskiej 5 na 6 czołowych miejsc zajęły drużyny właśnie z tej grupy. Dziś nie ma już wśród nich rewelacyjnej Tomasovii, która awansowała do III ligi oraz Victorii Żmudź, która z uwagi na problemy finansowe nie wystartowała w tej lidze.

A generalizując stwierdzić należy, ze liga w tym sezonie będzie zdecydowanie silniejsza i znacznie mniej przewidywalna. Podejmując trudną próbę prognozowania przebiegu rozgrywek uważam, że w walce o czołowe lokaty w naszej grupie główne role powinny odegrać spadkowicz z III ligi Stal Kraśnik i nasza Świdniczanka. Niewątpliwie groźne będą ekipy Granitu Bychawa I Kryształu Werbkowice. Niewiadomą wydaje się być postawa borykającego się dalej z kłopotami innego spadkowicza – Hetmana Zamość. Przypuszczać jednak należy, że budowana z młodych zawodników drużyna będzie w stanie walczyć jedynie o miejsce w środku tabeli.

W grupie I zdecydowanym faworytem wydaje się być odbudowująca swój potencjał Lublinianka, a do grona jej najgroźniejszych rywali zaliczyć należy, oparte na młodych (ale już wiele potrafiących) zawodnikach rezerwy Górnika i Motoru, Huragan Międzyrzec Podlaski, a także solidnego jak zawsze Powiślaka Końskowola. Spadkowicz z III ligi Lewart Lubartów*, borykający się z podobnymi problemami jak Hetman będzie chyba walczył o utrzymanie się w tej lidze.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można też wytypować drużyny, których celem będzie obrona statusu IV ligowca, ale w tej kwestii, mimo swoich przypuszczeń i ze względu na fakt sympatyzowania z niektórymi z nich - zachowam dyplomatycznie milczenie.

Wiadome jakie cele postawili przed Świdniczanką jej właściciele i temu celowi podporządkowane są przygotowania do sezonu. W przypadku Świdniczanki w ostatnich latach było tak, że po 2 sezonach gry na danym poziomie awansowała ona do wyższej ligi. Czy w tym sezonie reguła się powtórzy – przekonamy się w czerwcu przyszłego roku. Trudno jest także przewidzieć czy sytuacja pandemiczna pozwoli na sprawne kontynuowanie rozgrywek.

Nie spieszymy się ze zbyt szybkim informowaniem o ruchach kadrowych w zespole, a informacje o nich przekazane zostaną dopiero po ich pełnym sfinalizowaniu.

Zatem z wiarą i nadzieją na pomyślny finisz rozgrywek niecierpliwie oczekujemy na rozpoczęcie tego ciekawego i niewątpliwie emocjonującego sezonu.

       hummel IV LIGA, Grupa 2:

1.   KS Hetman Zamość
 2.   Stal Kraśnik
 3.   Start 1944 Krasnystaw
 4.   KS Świdniczanka
 5.   Brat-Cukrownik Siennica N.
 6.   Granit Bychawa
 7.   Grom Różaniec
 8.   Gryf Gmina Zamość
 9.   Huczwa Tyszowce
 10.   Igros Krasnobród
 11.   Kłos Chełm
 12.   Kryształ Werbkowice

* W przypadku braku otrzymania licencji przez Lewart prawo do gry w IV lidze otrzyma Bizon Jeleniec.

Tekst: JeSzko

Zdjęcie: Natalia Kulbicka