Świdniczanka Świdnik

 10/07/2021

Spotkanie z zarządem

W czwartek 8 lipca 2021 roku w siedzibie klubu przy ul. Kosynierów 17 B w Świdniku odbyło się spotkanie, podczas którego właściciel klubu Panowie Grzegorz Żuchnik i Giuseppe Nigro oraz prezes Paweł Walczak zapoznali społecznych działaczy klubu z oceną zakończonego sezonu 2020/21 oraz przedstawili plany funkcjonowania KS Świdniczanka w następnym sezonie.

W ocenie włodarzy klubu miniony sezon uznać należy za udany. Drugie miejsce w tabeli, uzyskane w pierwszym sezonie gry na poziomie IV ligi odzwierciedla w pełni potencjał sportowy klubu. Można było zapewne uzyskać kilkanaście punktów więcej , ale na przeszkodzie stanęły takie czynniki jak groźne kontuzje kilku czołowych zawodników na początku sezonu, absencje wielu zawodników spowodowane epidemią koronawirusa czy ograniczenia korzystania z boiska w Świdniku Dużym.

W dniu 6 lipca piłkarze rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Plany na następny sezon są ambitne, a celem jeszcze wyższa lokata w tabeli. Aby to zrealizować niezbędne są wartościowe transfery zawodników. Aktualnie Świdniczanka w piłkarskim środowisku Lubelszczyzny ma już wyrobioną dobrą markę, dlatego grą w naszym zespole zainteresowanych jest kilku zawodników posiadających ciekawe CV. W kadrze ma się także znaleźć co najmniej 6 zawodników ze statusem młodzieżowca. Oczywistym jest także fakt, że kilku zawodników opuści nasz klub.

Z uwagi na fakt, iż właściciele boiska w Świdniku Dużym nie wyrazili zgody na jego dzierżawienie przez KS Świdniczanka w sezonie 2021/22 władze klubu zmuszone były poszukiwać innego obiektu, spełniającego wymogi na uzyskanie licencji gry w IV lidze. W tej trudnej sytuacji pomocną dłoń wyciągnęli do nas włodarze miasta Świdnika. To właśnie dzięki decyzji Pana Burmistrza Waldemara Jaksona i jego zastępcy Pana Marcina Dmowskiego Świdniczanka będzie miała możliwość rozgrywania meczów ligowych na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej.

Przez cały czas prowadzone są prace modernizacyjne na boisku przy ul. Turystycznej i przewiduje się, że kompletnie zmodernizowane będzie ono do dyspozycji klubu w przyszłym sezonie. Prowadzone są także działania zmierzające do pozyskania drugiego boiska treningowego.

Bardzo pozytywne wrażenie na uczestnikach spotkania wywarły wyremontowane pomieszczenia klubowe. Przestronne biuro, szatnie zawodników i pomieszczenia magazynowe przyczynią się niewątpliwe do sprawniejszego funkcjonowania bezdomnego dotychczas klubu.

Spotkanie pokazało jak bardzo włodarze Świdniczanki zdeterminowani i konsekwentni są w realizacji założonych sobie ambitnych celów i ta ich postawa powinna napawać sympatyków zielono biało czerwonych optymizmem i wiarą, że rozpoczynający się nowy sezon będzie dla klubu równie udany.

Wkrótce zaprezentujemy plan przygotowań naszej drużyny do sezonu 2021/22, a informacje o transferach będziemy przekazywać sukcesywnie po ich finalizowaniu.

Tekst: JeSzko

Zdjęcie: Marcin Wasak