Hubert Kotowicz

 23/06/2024

Hubert Kotowicz dziękujemy!

Letnia, między sezonowa przerwa w rozgrywkach piłkarskich to czas zmian kadrowych w klubach. U jednych, zmiany te przybierają rozmiar masowych, u innych są wręcz kosmetyczne. Zmiany nastąpią także w naszym klubie. Dzisiaj pragniemy Państwa poinformować, że w nowym sezonie w drużynie z Turystycznej nie zobaczymy Huberta Kotowicza.

Popularny Koti dołączył do ekipy Orłów z Turystycznej przed sezonom 2021/22 i stał się od razu kluczową postacią drużyny trenera Gieresza. Wymiernie przysłużył się do awansu Świdniczanki do III ligi i do utrzymania się, na tym poziomie rozgrywkowym, w debiutanckim sezonie. W pamięci kibiców na długo pozostaną jego dynamiczne rajdy prawym skrzydłem zakończone celnymi, mocnymi dośrodkowaniami. Kibice w Świdniku będą także pamiętać jego, nieco zaskakujące, ale jakże ważne (ze sportowego i prestiżowego punktu widzenia) bramki zdobyte w derbowych meczach z Avią.

Hubert odchodzi z klubu z przyczyn osobistych, planuje bowiem realizować się w innej ciekawej, pozasportowej działalności gospodarczej. Nie bierze całkowitego rozbratu z futbolem, lecz zamierza go traktować bardziej rekreacyjnie.

Z całego serca dziękujemy Hubertowi za 3 lata pracy, zdrowia i wyrzeczeń poświecone na godne reprezentowanie barw naszego klubu i życzymy pełni powodzenia w realizacji dalszych osobistych planów życiowych!

Tekst: JeSzko

Zdjęcie: Natalia Kulbicka

Film: Marcin Wasak