29/01/2024

Czy wiesz że?

W województwie lubelskim zaczynają się ferie, z tej okazji przygotowaliśmy dla Was 14 ciekawostek. Codziennie dowiecie się coś nowego o naszym klubie.

W 64-letniej historii funkcjonowania Klubu Sportowego Świdniczanka przez jego szeregi przewinęło się około 2000 zawodników. Wielu z nich występowało w zielono-biało-czerwonych barwach 10 i więcej lat, rozgrywając w sumie ponad 100 meczów. Do takich zawodników należeli niewątpliwie: Janusz Bęc, Jerzy Ciesielka, Zbigniew Pakow, Stanisław Wierzchoń, Marek Dunia i Sawomir Biszkont. Jednak wobec braku materiałów źródłowych trudno jest obiektywnie stwierdzić, jakie konkretnie ilości meczów w barwach Świdniczanki rozegrali w/w zawodnicy.

W ostatnim okresie rekordzistą w ilości rozegranych, w brawach Świdniczanki, meczów jest Karol Kowalski. W okresie od 03.04.2016 r do 17.06.2023 r. popularny Karlos rozegrał w naszym klubie 183 meczów ligowych i 19 meczów pucharowych.

Rangę tego osiągnięcia podnosi fakt, że w w\w okresie Karol zaliczył z drużyną 4 awanse do wyższych lig, co w naszych warunkach jest zjawiskiem rzadko spotykanym.

Te osiągnięcia spowodowały, że w gronie sympatyków Świdniczanki Karol Kowalski uznawany jest za ikonę tego klubu.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka