CF Barceloneta

 03/11/2023

CF Barceloneta - nasz klub partnerski

Z inicjatywy naszego sponsora Marcina Królika - właściciela firmy International Trade Solutions, KS Świdniczanka podpisał list intencyjny o współpracy partnerskiej z występującą w División Catalana trzecioligową drużyną CF Barceloneta z Barcelony.

Z nowym projektem wiążemy poważne nadzieje na rozwój naszego klubu. Dzięki współpracy z działającą przy CF Barceloneta akademią piłkarską, kluby wspólnie będą dążyć do organizowania dla naszych młodych piłkarzy, letnich i zimowych obozów piłkarskich. Wspólnie liczymy, że taka wymiana doświadczeń treningowych, jak również bezpośrednia konfrontacja na boisku, z rówieśnikami z Hiszpanii, będzie tylko wzmacniała siłę naszej akademii, do której cały czas serdecznie zapraszamy naszą lokalną młodzież.

Nie wykluczamy również, że w przyszłości zacieśnione relacje międzyklubowe zaowocują korzyściami dla naszej pierwszej drużyny.

Klub FC Barceloneta powstał w 1930 roku, jego największe sukcesy przypadają na lata 1993-1999, kiedy występował w pierwszej lidze División Catalana. Aktualnie klub w rozgrywkach ligowych posiada dwie drużyny A oraz B i prężnie działającą akademię młodych piłkarzy i piłkarek.

Współpraca z klubem działającym w tak renomowanym ośrodku piłkarskim, jakim jest Barcelona stwarza naszej Akademii nowe możliwości rozwoju, dlatego z niecierpliwością oczekiwać będziemy na podpisanie umowy o współpracy.

Na zdjęciach Marcin Królik oraz Carlos Arena Rosas wiceprezes CF Barceloneta.


Tekst: JeSzko

Zdjęcie: Marcin Królik