Hummel 4 Liga

15/05/2023

Przegląd IV ligowych aren:
5. kolejka /tabela

Meczami 5 kolejki drużyny hummel IV ligi lubelskiej zakończyły I rundę drugiego etapu rozgrywek. Padło kilka ciekawych wyników, które mogą mieć istotny wpływ na końcowy układ tabel.

Lider rozgrywek Świdniczanka, który w ostatnim okresie rozgrywa iście ligowo-pucharowy maraton podejmował kraśnicką Stal. Niespodziewanie pierwsi bramkę zdobyli gości, ale gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali odpowiedzieć 3 celnymi trafieniami. W drugiej części, pomimo przewagi gospodarzy, kibice nie obejrzeli już więcej bramek.

Vicelidera Tomasovię czekał wyjazd do, reprezentującego ostatnio chimeryczną formę, Lewartu Lubartów. Tomaszowianie po 2 trafieniach Szuty i jednym Smoły wygrali w Lubartowie 3:1. Bramkę dla Lewartu zdobył Koneczny. Tomasovia utrzymała dystans do lidera i dalej liczy się w walce o awans.

Takiego dystansu nie zdołał utrzymać krasnostawski Start. Klub z grodu nad Wieprzem, pomimo, że do przerwy, po bramce Skiby, prowadził ze Stalą w Poniatowej 1:0, finalnie uległ gospodarzom 1:3. Bramki dla zwycięzców zdobyli Gąsiorowski, Baran i Parada. Porażka ta, praktycznie, wyeliminowała Start z walki o awans do wyższej ligi.

Zwycięstwo odnieśli także piłkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski. W konfrontacji z Granitem Bychawa, piękna bramka Radziszewskiego zadecydowała, ze to zespół z południowego Podlasia dopisał do swojego konta 3 punkty.

Rezerwy lubelskiego Motoru podejmowały outsidera ligi Gryf Gmina Zamość. Gospodarze, po 2 bramkach, młodszego z braci, Szutów i jednej Węgrzyna pewnie zwyciężyli czerwoną latarnię tej grupy 3:0.

10.Gryf Gmina Zamość 5 330 1 4 0-9

Lider tej grupy Powiślak Końskowola był autorem niespodzianki in minus. Końskowolanie przegrali na własnym boisku z walczącym o utrzymanie się w lidze Iskra POM Piotrowice 0:1. Autorem złotej bramki dla ekipy z gminy Strzyżewice był Kowal.

Do bardzo ważnej i dramatycznej konfrontacji doszło w Opolu Lubelskim, gdzie miejscowy Opolanin po 2 bramkach Jakimińskiego pokonał, walczącą o ligowy byt Spartę Rejowiec Fabryczny 2:1. Autorem trafienia dla Sparty był Bujak.

Rezerwy Górnika Łęczna, na boisku w Świdniku Dużym, rozbiły Grom Różaniec 6:0. Ekipa górnicza wzmocniona była kilkoma zawodnikami z I zespołu, a autorami celnych trafień byli Żabiński 2 oraz, Szramowski, Bednarczyk, Pierzak i Szałachowski.

Przerwana została zwycięska passa rewelacyjnie spisującego się na wiosnę Bugu Hanna. Na własnym boisku Bug uległ Kryształowi Werbkowice 1:3. Goście już do przerwy po 2 trafieniach Karwackiego i jednym Rybki, prowadzili 3:0. W drugiej części meczu miejscowych stać było na odpowiedź tylko jedną bramką Sawickiego.

W konfrontacji outsiderów tej grupy łukowskie Orlęta rozgromiły u siebie Błękitnych Obsza 5:0. Autorami celnych trafień dla łukowian byli Korol 2 oraz Kirylo, Siemieniuk i Łukaszewski.

Wprawdzie skończyła się dopiero pierwsza runda rozgrywek, ale nie zdziwię się wcale, kiedy na zakończenie sezonu kolejność, na pierwszych pięciu miejscach w tej grupie, będzie taka jak jest po 5 kolejkach.