Hummel 4 Liga

 02/05/2023

Świdniczanka vs Avia - zapowiedź, informacje dla kibiców

W nadchodzące Święto Narodowe Trzeciego Maja, odbędą się pierwsze oficjalne derby Świdnika, które budzą ogromne emocje w lokalnej społeczności.

W związku z tym wydarzeniem, zdecydowaliśmy się porozmawiać z trenerem Łukaszem Giereszem, który przez wiele lat był związany z drużyną Avii Świdnik, w celu uzyskania jego opinii i nastawienia przed tym meczem.

W dalszej części artykułu przedstawimy ważne informacje, które będą przydatne dla kibiców, którzy planują uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu.

Łukasz Gieresz: Dla nas spotkanie z Avią to nagroda za dotychczasową pracę. Zapowiada się piłkarskie święto w Świdniku, gdzie zmierzą się czołowe drużyny w swoich rozgrywkach. Konfrontacja z Avią to wyzwanie sportowe, szansa sprawdzenia się na tle silnego rywala. Faworytem spotkania jest bez wątpienia trzecioligowiec, ale uważam że my też mamy swoje atuty i będziemy chcieli je pokazać w środę. Co do personaliów to zagramy w składzie godnym piłkarskiego święta, mimo że regulamin tego nie wymaga, w naszym składzie znajdzie się dwóch młodzieżowców.

Z mojej perspektywy ten mecz to wizytówka dla świdnickiej piłki. Avia to klub o bogatej historii i tradycji, przez 12 sezonów miałem niewątpliwą przyjemność reprezentować żółto niebieskie barwy jako zawodnik. Avia była i jest głównym klubem w Świdniku, jeżeli chodzi o możliwości organizacyjne są one nieporównywalnie większe niż w Świdniczance. "Świdnia" to ambitny projekt nastawiony na rozwój i realizację celów stawianych przez właścicieli. Projekt na jasnych, transparentnych zasadach, nastawiony na codzienną pracę, która w dalszej perspektywie ma dawać progres. Jako pracownik KS Świdniczanka nie zauważyłem złych emocji i chęci rywalizacji z Avią.

Wybierasz się na mecz? Koniecznie przeczytaj!

1.  Otwarcie bramek wejściowych i kasy biletowej godzina 14:30,
2.  Aktualny cennik biletów tutaj ,
3.  Bramka wejściowa dla osób kupujących bilety w dniu meczu - kolor zielony na planie, przyjdź wcześniej mogą być kolejki!
4.  Bramka wejściowa dla kibiców z biletami z przedsprzedaży - kolor czerwony na planie, kupiłeś już bilet? Nie czekaj w kolejce, wejdź od razu po okazaniu biletu!,
5.  Sektor oraz bramka wejściowa dla grupy kibiców Avii Świdnik - kolor żółty na planie,
6.  Zostanie wyznaczyny dodatkowy sekor dla osób stojących - kolor zielony na planie,
7.  W czasie trwania zawodów nie będzie można przebywać na chodnikach,
8.  W przerwie meczu zostanie rozegrany konkurs z nagrodami dla 5 wylosowanych kibiców,
9.  Planujemy przeprowadzić transmisję na żywo meczu na naszym kanale Youtube ŚwidniczankaTV, informację o ewentulnej trasmisji podamy w dniu spotkania.

Hummel 4 Liga

Łukasz Gieresz: Wiele osób pyta po co w 40-sto tysięcznym mieście dwa kluby. Głód piłki w Świdniku na dobrym poziomie jest duży i myślę że najlepszą odpowiedzią na to pytanie będzie frekwencja w środę na pierwszych oficjalnych derbach Świdnika na które serdecznie wszystkich zapraszam.

Tekst: Marcin Wasak, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka