Hummel 4 Liga

24/04/2023

Przegląd IV ligowych aren:
2. kolejka /tabela

W drugiej, po podziale na grupy mistrzowską i spadkową, kolejce spotkań ligowych hummel IV lidze lubelskiej odnotowaliśmy kilka niespodzianek.

W grupie mistrzowskiej wydarzeniem nr 1 był mecz w Tomaszowie Lubelskim, w którym druga w tabeli Tomasovia podejmowała aktualnego lideraŚwidniczankę. Spotkanie to wywołało duże zainteresowanie kibiców, jak i lokalnych mediów. Na bocznym boisku stadionu MOSiR pojawiło się bowiem ponad pół tysiąca widzów. Stawka meczu oraz stan nawierzchni boiska spowodowały, że mecz nie był ładnym widowiskiem. Powiem tylko, że odnieśliśmy skromne, ale w pełni zasłużone zwycięstwo będąc, w tych warunkach, zespołem lepszym w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Gospodarze przewyższyli nas tylko w kategorii otrzymanych żółtych kartek. Wygraliśmy i to jest najważniejsze.

Trzeci w tabeli i także marzący o wygraniu ligi Start Krasnystaw, podbudowany zwycięstwem w Międzyrzecu Podlaskim, podejmował rezerwy Motoru Lublin. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a obie bramki padły z rzutów karnych. Dla gospodarzy trafił Sołdecki, dla lublinian zaś Krywołapow.

W Kraśniku miejscowa Stal podejmowała międzyrzecki Huragan. Po bramkach niezawodnego Kamila Króla gospodarze wygrali 2:0. Dla drużyny z Międzyrzeca była to druga porażka w tym etapie rozgrywek.

Gryf Gmina Zamość przegrał na własnym boisku z Lewartem Lubartów 0:1. Autorem złotej bramki dla gości był Żelisko. Było to ostatnie trafienie snajpera lubartowian w tym sezonie, gdyż zdecydował się on na wyjazd zagraniczny. Siła rażenie Lewartu w dalszej fazie rozgrywek zostanie zatem wyraźnie zmniejszona.

Niezałamany wysoką porażką w poprzedniej kolejce Granit Bychawa, chyba nieco niespodziewanie, pokonał na własnym boisku Stal Poniatowa. Bramkę na wagę 3 punktów, dla zespołu z krainy pierogów zdobył z rzutu karnego Mateusz Misztal.

10.Granit Bychawa 2 311 0 1 2-6

W grupie spadkowej niespodzianką nr 1 była wyjazdowa wygrana Bugu Hanna. Czyniący wyraźne postępy podopieczni trenera Łukasza Jankowskiego drugi raz z kolei wygrali 6:3. Tym razem ich ofiarą padł Grom Różaniec. Wprawdzie gospodarze w 78 minucie prowadzili 3:2, ale po obejrzeniu 2 żółtej kartki przez Paćkowskiego zmuszeni byli grać w osłabieniu. Goście skrzętnie to wykorzystali i w ciągu 12 minut zdobyli 4 bramki, co dało im bezcenne 3 punkty. Bramki dla Gromu zdobył Kaproń - 3, dla Bugu zaś Chwedoruk - 3 oraz Borkowski, Dąbrowski i Amir Nurlanow.

Lider tej grupy Powiślak Końskowola wygrał w Rejowcu Fabrycznym ze Spartą 2:1, a zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Rafał Szady. Wcześniej bramkę dla Sparty zdobył Mazurek, a dla Powiślaka Sułek.

Za dużą niespodziankę uznać należy także pewną wygraną Opolanina Opole Lubelskiejz Kryształem w Werbkowicach. Oba zespoły, w zimowej przerwie zostały znacznie wzmocnione, lecz większe wrażenie sprawiały nowe nabytki cukrowników. Tymczasem pewnie, bo 3:0 wygrali opolanie, znacząco zwiększając swoje szanse na pozostanie w lidze. Autorami bramek dla Opolanina byli Banachiewicz, Pusiak i Jakimiński.

Szczęśliwie zakończyła się wyprawa Orląt Łuków do Piotrowic. Łukowianie w 74 minucie przegrywali bowiem z miejscowym POM Iskra 0:2, ale po samobójczej bramce zawodnika gospodarzy i bramce z rzutu karnego w końcówce meczu zdołali wywieźć z trudnego terenu bezcenny punkt. Bramki dla Iskry POM zdobyli Mietlicki i Kowal, a dla Orląt samobójcza Mietlicki i Łukasiewicz z karnego.

W ostatnim meczu tej grupy Błękitni Obsza przegrali na własnym obiekcie 1:3 z rezerwami Górnika Łęczna i przejęli niechlubną rolę ligowej, czerwonej latarni. Celne trafienie dla gospodarzy to dzieło Chmury, a dla górników bramki zdobyli 2 - Brzyski i Żabiński.