Hummel 4 Liga

02/04/2023

Przegląd IV ligowych aren:
18. kolejka /tabela

18 kolejka spotkań zakończyła I etap rywalizacji w hummel IV lidze lubelskiej. Teraz podział na grupy mistrzowską i spadkową i 10 jakże ważnych kolejek spotkań, decydujących o awansie i spadku z ligi.

Zielono-biało-czerwoni w ostatniej kolejce zmierzyli się z czołową ekipą tej ligi Huraganem Miedzyrzec Podlaski. Podlasianie to twardy, zawsze waleczny zespół, prowadzony przez wymagającego trenera Damiana Panka. Przestrzegałem, że będzie to dla nas trudny mecz i tak w istocie było. W przekroju całego spotkania byliśmy na pewno zespołem przeważającym, ale przez dłuższy okres nie mogliśmy pokonać mądrze broniących się gości. Udało się to dopiero w drugiej, deszczowej połowie spotkania. Ci z kibiców, którzy zdecydowali się w sobotnie popołudnie odwiedzić stadion przy ul. Turystycznej, po zakończeniu meczu opuszczali obiekt zadowoleni, a schodzących z boiska piłkarzy pożegnano zasłużonymi brawami.

Vicelider grupy Stal Poniatowa podejmowała rezerwy łęczyńskiego Górnika. W tej konfrontacji padł remis 1:1, a podział punktów jest chyba sukcesem górniczej młodzieży.

Lubartowski Lewart grał w Łukowie z miejscowymi Orlętami. Zdesperowani łukowianie chcieli koniecznie zdobyć pierwsze punkty wiosną. Grali zbyt ostro i od 30 minuty zmuszeni byli walczyć w 9, gdyż po otrzymaniu czerwonych kartek boisko opuścili Rybka i Jaworski. Mecz zakończył się wygraną Lewartu 2:1, a autorami bramek dla zwycięzców byli Aftyka I Najda. Autorem trafienia dla Orląt był Kierepka.

Rezerwy lubelskiego Motoru podejmowały ekipę outsidera ligi Bug Hanna. Ku zaskoczeniu gospodarzy , to goście, po celnym trafieniu Chwedoruka, wyszli na prowadzenie, ale jeszcze do przerwy Motor doprowadził do stanu 2:1. Ostatecznie lublinianie wygrali 5:1.

W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie Powiślak Końskowola wygrał 1:0 z Opolaninem Opole Lubelskie. Autorem bramki na wagę 3 punktów, z rzutu karnego, był Jarosław Milcz. Tradycyjnie już gospodarze prowadzili relację z meczu na żywo. Mnie w tym przypadku bardzo zaimponował Bartek Lewtak, który doskonale radził sobie w łączeniu 3 funkcji: kierownika drużyny, spikera stadionowego i komentatora relacji.

10.Bug Hanna 18 72 1 15 11-86

Już w piątek spotkanie ostatniej kolejki rozegrały zespoły Startu Krasnystaw i Granitu Bychawa. Przy pięknej, słonecznej pogodzie zespół Startu odniósł skromne jedno bramkowe zwycięstwo, a strzelcem bramki na wagę 3 punktów był niezawodny Dominik Skiba.

Najciekawiej, w tej grupie, zapowiadał się mecz liderującej Tomasovii z walczącym o ligowy byt Kryształem Werbkowice. Ostatnio cukrownicy byli dla tomaszowian niewygodnym i wymagającym rywalem. Choć zespoły dzieliła duża różnica punktów, należało brać pod uwagę, że znacznie wzmocniony personalnie Kryształ, może sprawić liderowi pewne trudności. Dlatego gospodarze przystąpili do tego meczu skoncentrowani z wolą rewanżu, za poprzednie niepowodzenia. W pełni im się to udało, gdyż już pierwszej połowie 3 krotnie trafili do bramki strzeżonej przez Rojka, a po przerwie uczynili to aż 4 krotnie. Wynik 7:0 dla Tomasovii nie wymaga, chyba szerszego komentarza.

Odmłodzona ekipa Stali Kraśnik ostatni mecz grupowy rozegrała w Różańcu. Broniący się przed spadkiem Grom odniósł, niespodziewane chyba, zwycięstwo 2:0, po bramce Halycha i samobójczym trafieniu zawodnika Stali.

Gryf Gmina Zamość podejmował rejowiecką Spartę. Do przerwy, nieco niespodziewani, po bramce Świecy goście prowadzili 1:0, choć już od 37 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Borcona. Po przewie gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami Kycki, a drugą czerwoną kartkę w zespole Sparty obejrzał Oleksiejuk. Końcowy wynik meczu 2:1 dla drużyny z Zawady.

I wreszcie w konfrontacji dwóch drużyn walczących o IV ligowy byt POM Iskra Piotrowice rozgromił na własnym boisku Błękitnych Obsza aż 7:0.

10.Błękitni Obsza 18 102 4 12 13-53

Teraz przed zespołami 2 tygodniowa przerwa, a w weekend 15-16 kwietnia zespoły ponownie pojawią się na boiskach aby rozpocząć decydującą fazę rozgrywek.

Mniej wolnego czasu będą miały natomiast zespoły Lewartu Lubartów, Granitu Bychawa, Górnika II Łęczna i Świdniczanki, bo już w najbliższą środę zmuszone będą rozegrać spotkania kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Nas oczywiście najbardziej interesuje mecz Świdniczanki z rezerwami Górnika, na który naszych sympatyków serdecznie zapraszamy w środę na godz.16.30.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka