Hummel 4 Liga

 17/03/2023

Z kibicowskiej trybuny: Ś jak...

Druga runda rozgrywek ligowych w hummel IV lidze lubelskiej zapowiada się niezwykle ciekawie i emocjonująco. Dotyczy to zarówno całej ligi, która po tym sezonie podlega reorganizacji, jak i naszego klubu, który w tym sezonie staje przed historyczną szansą awansu.

Najciekawiej będzie się działo po podziale ligi na grupę awansową i spadkową. Wydaje się, że mniej ciekawych i zaciętych meczów będzie w grupie mistrzowskiej. Takich możemy się spodziewać pomiędzy kilkoma czołowymi drużynami, które, dysponując odpowiednio mocną kadra i spełniając określone wymagania licencyjne, zainteresowane są walką o awans. Takich drużyn jest 3 może 4. Do tej grupy niewątpliwie należeć będzie Świdniczanka, która jak mniemamy, w konfrontacji z każdym przeciwnikiem walczyć będzie o komplet punktów. Pozostałych 7 lub 6 zespołów, nie podlegając praktycznie żadnej presji, zechce spokojnie dograć do końca sezonu.

Zgoła inaczej ma się sytuacja w grupie spadkowej. Tu, zgodnie z zapowiedzianą reorganizacją, do niższej ligi spadać będzie 6 lub 7 drużyn. Patrząc zatem na dotychczasowe zdobycze punktowe, teoretycznie spadkiem zagrożone są wszystkie drużyny. Nie chciałbym przedwcześnie prorokować ale wydaje mi się, że szczególnie dla Bugu Hanna utrzymanie statusu IV ligowca stanowić będzie mission impossible. Pozostałe drużyny będą toczyć miedzy sobą naprawdę zacięte boje.

Wracając na nasze podwórko stwierdzić należy, że w bieżącym roku klub czeka wiele poważnych wyzwań. Poza walką o zwycięstwo w lidze czeka nas wiele przedsięwzięć w zakresie rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej. Główny ciężar realizacji tych zamierzeń spoczywa na właścicielach i zarządzie klubu. Uważam jednak, że pomocy im powinni także udzielić sympatycy klubu. Grono działaczy społecznych, do których mam przyjemność się zaliczać, jest niewielkie i tu także liczymy na pozyskanie nowych sympatyków skłonnych bezinteresownie wspomagać funkcjonowanie klubu.

Marka Świdniczanka staje się coraz bardziej rozpoznawalna i popularna w całym województwie, a istnieje szansa aby owa popularność rozszerzyła się na obszar ¼ powierzchni kraju.

Nowocześnie wystylizowana litera Ś, będąca logotypem naszego klubu nawiązuje do jego nazwy, do nazwy naszego miasta i powiatu. Owo Ś noszone na sercu przez naszych piłkarzy zobowiązuje nie tylko ich, ale także całą społeczność ludzi związanych z KS Świdniczanka do takich odpowiedzialnych zachowań, które powodowały będą, że opinie o naszym klubie, wyrażane w przestrzeni publicznej będą przyjazne i pozytywne. I o tym powinniśmy pamiętać!

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Marcin Wasak