Hummel 4 Liga

 21/01/2022

Z kibicowskiej trybuny:
Co słychać w hummel 4 lidze?

Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2022/23 w hummel IV lidze lubelskiej ruszyły pełną parą. Postanowiliśmy sprawdzić jak do decydującego etapu rozgrywek przygotowują się nasi ligowi rywale. Oto co udało nam się ustalić.

Grupa I.

Huragan Międzyrzec Podlaski Po niewątpliwie udanej rundzie jesiennej, podopieczni trenera Damiana Panka przystąpili do pracy z wielką ochotą i zaangażowaniem. W klubie planowanych jest kilka korekt w składzie. Testowani będą, miedzy innymi dwaj zawodnicy z Ukrainy, którzy jesienią występowali w Igrosie Krasnobród. Zainteresowanie Patrykiem Pakułą wyraziła Tomasovia. Celem klubu jest zajecie miejsca na podium w końcowej tabeli rozgrywek.

Lewart Lubartów Po dobrej rundzie jesiennej trener Grzegorz Białek nie przewiduje istotnych zmian w kadrze zespołu. Do zajęć powrócili Paweł Zieliński, Damian Kuzioła i Daniel Gliniak, którzy ostatnio pauzowali z powodu doznanych kontuzji. Zespół zamierza rozegrać 8 spotkań sparingowych.

Stal Poniatowa Z zespołem beniaminka pożegnał się trener Kamil Witkowski, który podjął się próby ratowania przed spadkiem 3-ligowego KS Wiązownica. Nowym trenerem poniatowian został Konrad Szmyrgała, który ma do dyspozycji 20 zawodników. Za trenerem Witkowskim podążyć może Ivan Hurenko, możliwość pożegnania z klubem rozważa także weteran ligowych boisk Paweł Kaczmarek.

Motor II Lublin Sytuacja kadrowa w znacznym stopniu zależy tu od zmian w kadrze I zespołu. Na pewno kilku utalentowanych zawodników, którzy nie będą mieli szans przebicia się do pierwszej drużyny zmieni barwy klubowe, przenosząc się do zespołów z wyższych lig.

Powislak Końskowola Nie przewiduje się rewolucyjnych zmian w składzie. Być może do Avii Świdnik powróci Maciej Misiurek, który w Powiślaku grał na zasadzie wypożyczenia. Co ważne – w klubie nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa. Wieloletniego sternika ekipy z Końskowoli – Artura Suszka zastąpił na tym stanowisku Arkadiusz Gałązka.

Górnik II Łęczna Drużyna jest poligonem dla ogrywania się klubowej młodzieży. Tutaj sytuacja kadrowa także zależy od ruchów personalnych w I drużynie. Celem zespołu jest niewątpliwie utrzymanie statusu IV ligowca.

Opolanin Opole Lubelskie Po nieudanej rundzie jesiennej opolan czeka walka o utrzymanie się zespołu w lidze. Już teraz wiadomo, że w zespole zabraknie Patryka Nieradko, Wojciech Kwiatkowskiego i Jakuba Koprysy. Wzmocnienie kadry wartościowymi zawodnikami jest zatem konieczne. Przewiduje się pozyskanie nawet 7 nowych zawodników.

Orlęta Łuków Po rundzie jesiennej zasłużony klub znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Do zespołu ma powrócić kilku wychowanków klubu, którzy jesienią reprezentowali barwy innych drużyn. Trener Maciej Syga twierdzi, że na boisku będą występować tylko ci zawodnicy, którzy z klubem związani są emocjonalnie i którym dobro Orląt leży na sercu. Planowanych jest rozegranie 6 spotkań kontrolnych.

Bug Hanna Klub z przygranicznej gminy zamyka ligową tabelę i praktycznie tylko niespotykany zbieg okoliczności może uratować go przed spadkiem. Nowym trenerem zespołu został Łukasz Jankowski, który jesienią prowadził rezerwowy zespół Avii Świdnik. Wydaje się, ze IV liga to nieco za wysokie progi, ale sympatycznemu zespołowi z Hanny życzymy powodzenia.

Grupa II

Start Krasnystaw Po niezwykle udanej rundzie jesiennej, kibice krasnostawskiej drużyny liczyli, że wiosną ich ekipa włączy się do walki o zwycięstwo w lidze. Życie niestety brutalnie zweryfikowało ich nadzieje. Budżet klubu, na nowy rok, został zmniejszony i zaistniała konieczność odchudzenia kadry. Nie wszyscy zawodnicy zaakceptowali propozycje nowych kontraktów i kilku z nich zmieni barwy klubowe. Na pewno wiosną nie zagra Sebastian Denkiewicz. Na testach w II-ligowej Garbarni Kraków przebywa najlepszy strzelec zespołu Dominik Skiba.

Tomasovia Tomaszów Lubelski W mojej ocenie to nasz najgroźniejszy rywal w walce o zwycięstwo w lidze. W zespole zajdzie kilka zmian. Kariery zakończyli Ireneusz Baran i Marcin Żurawski. Do klubu pozyskano 2 zawodników ofensywnych Oskara Białka z POM Piotrowice i Mateusza Przytułę z Igrosu Krasnobród. Klub w bieżącym roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia i trener Bohdan Bławacki zapowiada włączenie się do walki o awans. Może być bardzo ciekawie!

Stal Kraśnik Trener Daniel Szewc nie jest w pełni zadowolony z wyników uzyskanych w rundzie jesiennej. Nie przewiduje się większych zmian w kadrze. Drużyna ma być oparta na zawodnikach z Kraśnika i okolic, jej zadaniem jest wywalczenie jak najwyższej pozycji w lidze. W klubu było nieco zamieszania w związku z rezygnacją złożoną przez prezesa Marcina Jędrasika, ale ostatecznie zgodził się on pełnić funkcję dalej.

Granit Bychawa Bychawianie jesienią zapewnili sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Na razie w klubie cicho, dlatego nie udało nam uzyskać żadnych nowych, istotnych informacji. Śmiało można jednak powiedzieć, ze ekipa trenera Marcina Popławskiego będzie, w tej rundzie, wymagającym przeciwnikiem także dla najlepszych drużyn w lidze.

Gryf Gmina Zamość Ta drużyna też ma zapewnione miejsce w grupie mistrzowskiej. Trener Sebastian Luterek nie przewiduje wielu zmian w składzie. Wiadomo, że do Chełmianki przeniesie się najlepszy strzelec zespołu Dawid Gierała, a w drugą stronę uda się Bartek Panas.

Grom Różaniec Drużyna z południowych kresów województwa do wiosennej rundy przystąpi z nowym trenerem Dariuszem Majchrem. Szkoleniowiec ten poprzednio prowadził kluby z Podkarpacia Sokoła Sieniawa i KS Wiązownica. Choć kadra zespołu nie jest zbyt szeroka wierzymy, że sympatyczna ekipa z powiatu biłgorajskiego obroni status IV ligowca.

Sparta Rejowiec, POM Piotrowice, Błękitni Obsza Na temat przygotowań tych klubów nie udało nam się pozyskać żadnych informacji, wiadomo wszak, że czeka ich ciężka walka o utrzymanie się w lidze.

Kryształ Werbkowice Postawa tej drużyny w rundzie jesiennej to największe zaskoczenie in minus. Mimo znikomej zdobyczy punktowej, trener Piotr Welcz zapowiada walkę o utrzymanie. Planowane jest pozyskanie 7-8 nowych zawodników, w tym kilku z Ukrainy. Karierę sportowa zakończył natomiast Sergiej Borys.

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Marcin Wasak