Hummel 4 Liga

 17/01/2022

Podsumowanie 2022 cz. 2

Przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 dziennikarze lubelskich mediów upatrywali w Świdniczance jednego z głównych kandydatów do awansu. Rozgrywki zakończyliśmy jednak na 3 miejscu w ligowej tabeli. Rodzi się pytanie czy można było wypaść lepiej?

Na pewno tak, ale nic na siłę. Właściciele klubu z ul. Kosynierów 17B to ludzie świadomi i wysoce odpowiedzialni. Zdawali sobie sprawę jakie będą koszta zakończenia modernizacji stadionu przy ul. Turystycznej 1 i jakich nakładów wymagało by zbudowanie drużyny mogącej się spokojnie utrzymać w gronie III ligowców. W międzyczasie pozyskano także teren pod budowę 2 boisk treningowych i przedsięwzięcie to generowało będzie kolejne koszta. Dlatego też Grzegorz Żuchnik i Giuseppe Nigro nie wywierali na zawodników i trenera większej presji. Drużyna miała się zgrywać, nabierać doświadczeń i wypracować swój styl gry. Natomiast sezon 2022/23 miał być tym, w którym drużyna podejmie skuteczną walkę o awans i temu celowi służyć miała generalna przebudowa kadry zespołu. Tyle tytułem wstępu, a teraz przystępujemy do przeglądu wydarzeń z okresu II półrocza minionego roku.

LIPIEC Nowymi zawodnikami Świdniczanki zostają: Paweł Socha, Dawid Skoczylas, Jakub Pryliński, Przemysław Kanarek, Dominik Ptaszyński, Michał Koźlik i Łukasz Strug.
Z klubem żegnają a się: Piotr Pacek, Adrian Szczerba i Jakub Cielebąk. W meczach kontrolnych przegrywamy z Wilgą Garwoli 1:2, wygrywamy z Lublinianką 4:3 i ulegamy rezerwom Motoru 0:2.
Z rozmachem organizujemy dni otwarte Akademii Piłkarskiej Świdniczanka.
W Krajowym Turnieju Finałowym UEFA Regions Cup 2022 w reprezentacji LZPN występują Dawid Skoczylas, Jakub Pryliński i Klaudiusz Sypeń. Drużyna spisuje się bardzo dobrze i zajmuje 3 miejsce w kraju.
Powiat Świdnicki zostaje partnerem wspomagającym naszego klubu.

SIERPIEŃ Finalizujemy transfery 3 młodzieżowców. Barwy Świdniczanki reprezentować będą: Jakub Sobstyl, Miłosz Kutyła i Maciej Łopuszyński. Nowym kierownikiem drużyny zostaje były zawodnik naszego zespołu Przemysław Żmuda.
W ostatnich meczach kontrolnych ulegamy Podlasiu B.P. 1:2 i wygrywamy z Orionem Niedrzwica 8:0.
W inauguracyjnym meczu IV ligi ulegamy rezerwom Motoru 0:2, ale wobec wystąpienia w ekipie lubelskiej nieuprawnionego zawodnika mecz zostaje zweryfikowany jako walkower na naszą korzyść.
21 sierpnia 2022 roku to ważna data w historii naszego klubu. Po 20 latach przerwy Świdniczanka rozgrywa na Turystycznej 1 mecz ligowy! Na otwarcie obiektu, przy pełnych trybunach, pewnie ogrywamy Lewart Lubartów 3:0, a zdobywcą pierwszej bramki na zmodernizowanym obiekcie, w 4 minucie spotkania jest Przemysław Kanarek.
W meczu III kolejki wygrywamy w Końskowoli z Powiślakiem 2:0.
28 sierpnia na naszym stadionie rozegrane zostają tradycyjne, coroczne spotkania oldbojów Avia - Świdniczanka. W kategorii wiekowej 35+ żółto-niebiescy wygrywają wysoko 7:0, natomiast w kategorii 45+ wyrównany mecz kończy się wygraną Avii 6:4. Drugie spotkanie rozegrane zostało przy sztucznym oświetleniu.
Do grona partnerów wspomagających nasz klub dołącza Kantor Wymiany Walut Mirosław Sochy znajdujący się w Hali Targowej w Świdniku.

WRZESIEŃ W kolejnych meczach ligowych pokonujemy w Świdniku rezerwy Górnika Łęczna 2:0, wygrywamy w Poniatowej ze Stalą 1:0, gromimy u siebie Opolanina Opole Lubelskie 6:0 i równie wysoko bo 7:0 pokonujemy w Łukowie miejscowe Orlęta.
W III rundzie regionalnego Pucharu Polski pokonujemy w Świdniku Powiślaka Końskowola 4:0.
Dobre wyniki sportowe uzyskiwane przez nasz klub stawiają nas w gronie tych podmiotów, które godnie promują miasto Świdnik w województwie, a także poza nim. Doceniają to władze samorządowe Świdnika i dołączają do grona partnerów wspierających naszą działalność.
Do grona partnerów wspierających nasz klub dołącza także sklep ortopedyczno-medyczny Skib-Med, którego właścicielem jest nasz były zawodnik i wieloletni kierownik drużyny Piotrek Skiba.
We wrześniu odnotowujemy także bardzo ciekawy i perspektywiczny transfer do zespołu redakcyjnego mediów KS Świdniczanka. Dołącza do nas bowiem Krystian Kutyła mający doświadczenie w pracy z młodzieżą piłkarską i mediami w Motorze Lublin i POM Piotrowice.

PAŹDZIERNIK W kolejnych meczach ligowych wygrywamy w Świdniku z Bugiem Hanna 5:0, w wyjazdowym meczu remisujemy z Huraganem Międzyrzec Podlaski 1:1, pokonujemy u siebie Motor II Lublin 7:2, ulegamy w Lubartowie miejscowemu Lewartowi 0:2 i wygrywamy na Turystycznej z Powiślakiem 7:1.
Tak więc w październiku tracimy pierwsze punkty i doznajemy pierwszej porażki.
Na obiekcie przy ul. Lubelskiej w Mełgwi prowadzone są prace niwelacyjne terenu pod przyszłe boiska treningowe.

LISTOPAD W kolejnym meczu ligowym, rozgrywanym w Świdniku, którego gospodarzem był Górnik II Łęczna, wyrywamy 2:0. W następnej kolejce, występując w roli gospodarza, niespodziewanie ulegamy Stali Poniatowa 0:1. W efekcie porażki tracimy przodownictwo w łącznej tabeli obu grup.
Zawodnicy szybko wyciągają wnioski z porażki i już w następnej kolejce, na trudnym terenie w Opolu Lubelskim, wygrywamy wysoko 7:0. Przy porażce Startu Krasnystaw ze Stalą Kraśnik 0:5 - wracamy ponownie na czoło ligowej tabeli, by przerwę zimową spędzić na pozycji lidera!

GRUDZIEŃ Trener Łukasz Gieresz przedstawia plan przygotowań do rundy wiosennej. Dochodzi do pierwszych korekt w składzie. Z klubem żegnają się Bartek Greniuk i Jakub Sobstyl.
Zgodnie z tradycją, tym razem w restauracji Lachówka odbywa się doroczne spotkanie świąteczno – noworoczne, w którym uczestniczyli piłkarze i trenerzy wraz partnerkami, właściciele klubu pracownicy i działacze.

Reasumując rok 2022 dla Klubu Sportowego Świdniczanka uznać należy za udany, życzymy sobie i naszym sympatykom, aby następny rok nie był gorszy!

Podsumowanie 2022 cz. 1

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka