Hummel 4 Liga

 04/01/2023

Zmarł Andrzej Kruszyński

Z żalem informujemy, że w dniu 03.01.2023 roku w wieku 73 lat zmarł Andrzej Kruszyński - wieloletni sędzia piłkarski szczebla centralnego, zasłużony działacz Klubu Sportowego Świdniczanka.

Rodzinie zmarłego szczere wyrazy współczucia składają właściciele, Zarząd, kadra zawodnicza i trenerska oraz sympatycy Klubu Sportowego Świdniczanka spółka z o.o.

Msza Święta pogrzebowa Ś.P. Andrzeja Kruszyńskiego odbędzie się w piątek 13 stycznia 2023 roku o godz. 8.00, w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy Męczenników Majdanka w Lublinie.

Sylwetka Andrzeja Kruszyńskiego

Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w 1960r w grupach młodzieżowych KKS Sygnał w Lublinie. Przez 16 lat bronił barw kolejowego klubu, przy czym prze kilka lat był kapitanem drużyny grającej wówczas w lubelskiej lidze okręgowej.

Od 1976 roku pojawiał się na piłkarskich boiskach w roli sędziego. Przez 6 lat jako sędzia główny prowadził mecze II ligi oraz jako sędzia asystent mecze I ligi. W sumie na tym poziomie zaliczył 159 spotkań. Następnie prowadził mecze na niższych szczeblach rozgrywek. W sumie w ciągu 28 lat sędziowania zaliczył, robiącą wrażenie liczbę 2866 spotkań. Ponadto przez szereg lat sędziował mecze w świdnickiej lidze halowej.

W klubie sportowym Świdniczanka udzielał się w latach 1980-90. Był członkiem zarządu i sekretarzem klubu. Pracując na stanowisku Naczelnika Sekcji Drogowej Dyrekcji PKP w Lublinie, poprzez udostępnienie sprzętu ciężkiego, wydatnie przyczynił się do rozbudowy i modernizacji boiska przy ul Turystycznej w Świdniku.

W ostatnich latach, przebywając na emeryturze, aktywnie uczestniczył w funkcjonowaniu naszego klubu, dokładając swoją cegiełkę do jego dynamicznego rozwoju. Cieszył się jego sukcesami i optymistycznie patrzył w przyszłość.

Andrzej Kruszyński na długie lata pozostanie w pamięci całej społeczności KS Świdniczanka!

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka