Stadion KS Świdniczanka

 12/08/2022

Czas wrócić do domu /film

Inauguracja sezonu 2022/23 na stadionie przy ul. Turystycznej nastąpi w dniu 21 sierpnia 2022 r., kiedy to podejmować będziemy solidną ekipę Lewartu Lubartów.

Bilety.
Dotychczas byliśmy jedynym klubem, występującym w IV lidze, który nie pobierał opłat za wstęp na mecze. Od nowego sezonu kibice chcący oglądać mecze naszej drużyny zobowiązani będą do nabycia biletów wstępu. A oto jak zasady przyjęto w klubie w sprawie rozprowadzania biletów:

Bilet jednorazowy normalny w cenie 10 zł.

Bilet jednorazowy ulgowy w cenie 5 zł, przysługuje dzieciom i młodzieży w wieku 8-18 lat, studentom, kobietom, emerytom i rencistom, Zasłużonym Honorowym Dawcom Krwi za okazaniem legitymacji krwiodawstwa ze zdjęciem.

Bilet jednorazowy bezpłatny przysługuje dzieciom w wieku przedszkolnym do lat 7, wchodzącym na stadion pod opieką osoby dorosłej. Krwiodawca, który oddał krew w okresie 14 dni przed dniem meczu, na stadion wejdzie za darmo, po okazaniu książeczki z wbitą ostatnią donacją.

Bilety na mecz będzie można nabyć w dniu spotkania przy wejściu na obiekt.

Parking.
Kibiców zmotoryzowanych, a szczególnie fanów drużyn przyjezdnych, pragniemy poinformować, że w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu nie ma parkingu. Informujemy, że pojazdy będzie można zaparkować na parkingu przy ul. Krępieckiej 3, przy Supermarkecie Kaufland. Parking znajduje się ok. 400 m od stadionu, a 5 minutowy spacer pozwoli kibicom rozprostować nogi i zobaczyć nieco uroków naszego, dynamicznie rozwijającego się miasta.

Piosenka na wejście.
Dla mnie, jako człowieka sentymentalnie związanego ze Świdniczanką, od ponad 40 lat, powrót na stadion przy ul. Turystycznej był wydarzeniem szczególnie ważnym. Ażeby ten fakt uczcić postanowiłem do tego dołożyć swoją skromną cegiełkę. Najpierw popełniłem tekst pod tytułem Ka-eS-eŚ, potem z pomocą Arkadiusza i Wiktora Piskorków dorobiłem do niego melodię. Utwór muzycznie opracował i nagrał, w latynoskim rytmie, znany lubelski muzyk Marcin Fidecki. A jego premiera odbędzie się przy okazji pierwszego wejścia Świdniczanki na mecz ligowy na boisku przy ul. Turystycznej. Jak wypadnie – się okaże.

Zatem już dzisiaj prosimy starszych i nowych sympatyków naszej drużyny o liczne przybycie w dniu 21 sierpnia na Turystyczną 1, bo będzie się naprawdę działo!

Hummel 4 Liga

Tekst: JeSzko

Zdjęcia: Natalia Kulbicka, USM Bezzałogowe Statki Powietrzne

Film: Marcin Wasak, USM Bezzałogowe Statki Powietrzne