Hummel 4 Liga

 08/08/2022

Rozmowa z Łukaszem Giereszem

Już za kilka dni nastąpi inauguracja sezonu piłkarskiego 2022/23 w hummel lubelskiej IV lidze. Dla KS Świdniczanka będzie to trzeci, kolejny sezon na tym poziomie rozgrywkowym. Czego się możemy spodziewać?

Przede wszystkim zmian w wielu aspektach funkcjonowania naszego klubu. Istotne zmiany nastąpiły w kadrze naszego zespołu. Klub, z różnych względów opuściło aż 13 zawodników, a w ich miejsce pojawiło się 10 nowych. Czy zmiany personalne przełożą się na zmiany jakościowe – pokaże czas.

O ocenę okresu przygotowawczego i planów na nowy sezon poprosiłem trenera naszego zespołu Łukasza Gieresza. A oto co odpowiedział na zadane mu pytania:

Jerzy Szkołut: Po zakończenie ubiegłego sezonu doszło do istnej rewolucji kadrowej w drużynie. Jakie były tego przyczyny?

Łukasz Gieresz: Zmiany personalne w kadrze podejmowane były w oparciu o to co przed nami. Skupiliśmy się na tym żeby zbilansować zespół, tworząc kręgosłup z doświadczonych graczy, dodając do tego młodych zawodników, którzy swoim entuzjazmem i chęcią rozwoju będą rośli w siłę. Mądrzejsi o doświadczenie z poprzedniego sezonu uznaliśmy, że kadra była za bardzo rozbudowana jak na drużynę 4-to ligową i postanowiliśmy ją ograniczyć. Droga, którą obraliśmy jest trudniejsza, ale liczę że w procesie długofalowym będzie skuteczna i ta mieszanka doświadczenia z młodością da nam wiele pozytywnych emocji.

Okres przygotowawczy do sezonu 2022/23 dobiega końca. Jak jest Twoja jego ocena? Czy nowo pozyskani zawodnicy na tym etapie spełniają Twoje oczekiwania?

Okres przygotowawczy przebiegł zgodnie z planem. Skoncentrowaliśmy się na ciężkiej pracy treningowej, tak żeby jak najlepiej przygotować się do zbliżającego sezonu. Nowi zawodnicy zgodnie z oczekiwaniami podnieśli jakość drużyny, okresy aklimatyzacji przebiegały dość sprawnie i w dobrej atmosferze mogliśmy się skupić na pracy treningowej. Podsumowując jestem zadowolony z postawy zespołu, w tej chwili skupiamy się na tym, żeby z tego zespołu powstała drużyna grająca na miarę oczekiwań i swojego potencjału personalnego.

Jakie zadania postawili przed drużyną właściciele klubu w nadchodzącym sezonie i czy uważasz, że spełnienie tych oczekiwań przez zespól, w obecnym stanie personalnym, jest realne?

Cel długofalowy nakreślony przez właścicieli to rozwój. Żeby osiągnąć cel długofalowy potrzebujemy realizacji celów, które będziemy wyznaczać sobie co tydzień, czyli gra o pełną pulę w każdym meczu. Taka postawa ma nam dać możliwość gry o promocję do wyższej ligi. Wspólnie z zespołem zrobiliśmy dużo żeby być gotowym do realizacji celów. Jesteśmy świadomi tego, że w zasadzie w każdym meczu będziemy odbierani jako faworyt, dlatego liczę, że nasz zespół w tym składzie personalnym jest gotowy na wyzwania.

Jaka jest Twoja ocena składu hummel IV ligi w nadchodzącym sezonie i które zespoły, w Twojej ocenie, odegrają w rozgrywkach główne role?

Kolejna reorganizacja rozgrywek powoduje, że wszystkie kluby myślą przede wszystkim o zapewnieniu sobie utrzymania, czego gwarantem jest gra w grupie mistrzowskiej. W mojej ocenie rozgrywki będą bardzo wyrównane, ciężko wskazywać faworytów, koncentrujemy się na sobie żeby w każdym meczu być jak najlepiej przygotowanym fizycznie i mentalnie.

Dziękuję za rozmowę, powodzenia w lidze!

Hummel 4 Liga

W związku ze startem ligi, chcielibyśmy znać Państwa opinię na temat dwóch spraw organizacyjnych. Zapraszam do wypełnienia formularza, pytania poniżej:

Tekst: JeSzko, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka