Hummel 4 Liga

02/10/2022

K.8.: Lider nie zwalnia tempa /film

W sobotę pierwszego października domowe spotkanie na Turystycznej, przyniosło nam puki co niezmienne, kilka z przodu, a zero z tyłu. Żeby jednak tak skończyło się spotkanie najpierw trzeba było się sporo napocić.

W pierwszych minutach gry, owszem nasi zawodnicy posiadali przewagę jednak nie potrafili udokumentować tego golem. Próbowali kolejno. Pielach, dwukrotnie Szymala, Pryliński i Sobstyl. Goście natomiast odgryzali się groźnie i mieli dwie sytuacje z których przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o bramkę.

Pół godziny trwało nasze oczekiwanie na otwierającą bramkę. Doczekaliśmy się jej w 30 minucie, kiedy to Sikora ładnie dograł w pole karne do Zubera, a ten głowa zgrał na jedenasty metr, gdzie na piłkę czekał już Kotowicz i pewnie umieścił ją w siatce.

Do przerwy nie doczekaliśmy się na kolejne trafienia. Trzeba oddać gościom, że mądrze i skutecznie się bronili.

Drugi gol padł już po przerwie. Rzut różny i dośrodkowanie Zubera głową wykończył Ptaszyński. Była 50 minuta gry. W 55 minucie Sypeń dobrą pilką obsłużył Zubera, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. W 72 minucie spotkania po ładnej zespołowej akcji Kutyła, Pielach, Zuber ten ostatni dograł dokładnie do Skoczylasa i zrobiło się nam 4:0.

Kolejne, jak się później okazało ostatnie w tym meczu trafienie padło łupem Struga, któremu asystował po raz czwarty już w tym meczu Zuber. Niewątpliwie możemy uznać Michała, królem polowania.

Tym samym odnosimy pewne zwycięstwo nad Bugiem Hanna, jednak goście nie wyglądali na zespół, który zamyka ligową tabelę. Naszym graczom gratulujemy, a rywalom życzymy punktów w kolejnych meczach. Dziękujemy.

Łukasz Gieresz: W spotkaniu z Bugiem w fazie ataku nie wszystko nam wychodziło, zwłaszcza w finalizacji wykreowanych sytuacji. Mimo tego odnieśliśmy kolejne wysokie i pewne zwycięstwo.

KS Świdniczanka - Bug Hanna 5-0 (1-0)

Bramki: Kotowicz, Ptaszyński, Zuber, Skoczylas, Strug,

Żółta kartka: Sypeń,

Skład: Socha, Ptaszyński, Pielach, Koźlik, Kotowicz (82 min. Łopuszyński) Sypeń (73 min. Strug), Sobstyl (46 min. Kutyła), Szymala, Sikora, Zuber, Pryliński (63 Skoczylas).

Sytuacja w lidze po 8 kolejkach, oraz terminarz najbliższych meczów tutaj.

W poniedziałek na naszej stronie FB cała relacja zdjęciowa ze spotkania od naszej Pani fotograf Natalii Kulbickiej.

Za tydzień, w sobotę 8 pażdziernika jrdxirmy do Międzyrzeca Podlaskiego, o 15:00 zmierzymy się Huraganem.

Tekst: Krystian Kutyła, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka