Hummel 4 Liga

12/09/2022

K.5.: Dobra passa trwa /film

Ciężkie, namoknięte boisko w Poniatowej nie przeszkodziło w niedzielę 11 września naszej drużynie w odniesieniu kolejnego, piątego już z rzędu zwycięstwa.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami dobrej gry obu zespołów. Świdniczanka prowadziła grę, jednak rywale nie byli bierni i również stwarzali zagrożenie pod bramką Pawła Sochy. Obie ekipy miały sytuacje bramkowe, jednak to nasza drużyna była bliżej otwarcia wyniku.

W 38 minucie po zespołowej akcji z bliska uderzył na bramkę Michał Zuber, jednak ta trafiła w obramowanie bramki gospodarzy. Chwilę później, dobrze dziś dysponowany bramkarz Stali, bronił kolejne próby naszych zawodników i do szatni schodzimy z wynikiem bezbramkowym.

Druga odsłona to już większa przewaga naszych zawodników i wreszcie skutecznie zakończona akcja bramkowa. W 53 minucie bardzo dobrym rajdem popisał się Dawid Skoczylas, idealnie obsłużył Michała Zubera, który spokojnie umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Po bramce nadal byliśmy stroną przeważającą, jednak cały czas musieliśmy być czujni, gdyż podopieczni Kamila Witkowskiego nie zamierzali oddać łatwo punktów.

Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło. Wywozimy bezcenny komplet punktów z boiska beniaminka, który trzeba przyznać rozegrał niezłe zawody. Tym samym nasi zawodnicy nie popsuli urodzin swojemu trenerowi Łukaszowi Giereszowi.

Łukasz Gieresz: Dojrzała gra w obronie w meczu ze Stalą Poniatowa dała nam dużo swobody w fazie ataku, gdzie wykreowaliśmy wiele sytuacji bramkowych z których tylko jedną zamieniliśmy na gola. W fazie finalizacji mamy największe rezerwy i w zbliżającym się mikrocyklu poświecimy czas na poprawę skuteczności naszej gry.

Stal Poniatowa - Świdniczanka Świdnik 0-1 (0-0)

Bramka: Michał Zuber

Żółte kartki: Szymala, Pielach, Pryliński

Socha, Kanarek, Pielach, Ptaszyński, Skoczylas (89 Koźlik), Kotowicz (74 Sypeń ), Sobstyl (82 Kutyła), Sikora (90 Kowalski), Szymala, Zuber (89 Greniuk), Strug (46 Pryliński).

+

Aktualna sytuacja w hummel 4 lidze, oraz terminarz najbliższych meczów tutaj.

Niedługo na naszej stronie FB cała relacja zdjęciowa ze spotkania od naszej Pani fotograf Natalii Kulbickiej.

A już za tydzień, w sobotę 17 września zapraszamy na Turystycznej w Świdniku, o 16:00 zmierzymy się z Opolaninem Opole Lubelskie .

Tekst: Krystian Kutyła, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka