Hummel 4 Liga

04/09/2022

K.4.: 3 zwycięstwo z rzędu

Ciekawe spotkanie zafundowali nam w sobotę 3 września nasi zawodnicy w starciu z rezerwami łęczyńskiego Górnika.

Młodzi podopieczni trenera Daniela Ruska nieco zaskoczyli kibiców odważnym wejściem w mecz i przez pierwsze fragmenty meczu byli trudnym przeciwnikiem.

W 20 minucie popełnili jednak błąd w wyprowadzaniu futbolówki, co zakończyło się dla przyjezdnych stratą bramki. Przechwyt zaliczył Dominik Ptaszyński i dokładnie obsłużył Jakub Prylińskiego, który skutecznym strzałem otworzył wynik spotkania.

Po bramce nasza drużyna przejęła kontrolę nad spotkaniem, długo utrzymując się przy piłce stwarzała sobie groźne sytuacje bramkowe. Do przerwy wynik nie uległ zmienie.

W drugiej odsłonie nadal obserwowaliśmy naszą przewagę, większą dojrzałość i konsekwencję w rozgrywaniu piłki podopiecznych Łukasz Gieresza. Gra jednak się zaostrzyła, a sędzia dość często sięgał po żółte kartki, zwłaszcza dla Łęcznian.

Po kilku próbach z naszej strony i dwóch nieuznanych trafieniach z pozycji spalonej, Jakub Pryliński w 74 minucie, skutecznie uderzył na bramkę rywali podwyższając na 2-0. Bramka ta uspokoiła już nieco grę i tym samym odnosimy trzecie z rzędu zwycięstwo na boisku.

Łukasz Gieresz: Uważam że, odnieśliśmy pewne i zasłużone zwycięstwo, na które zapracowaliśmy wnosząc w ten mecz pełne zaangażowanie i konsekwencję w grze. W fazie ataku brakowało nam precyzji i zimniej krwi w finalizacji, ale cieszy mnie to, że przy tej intensywności gry, kreujemy dużą liczbę sytuacji pod bramką rywali.

Świdniczanka Świdnik - Górnik ll Łęczna 2-0 (1-0)

Bramki: Pryliński x2.

Socha - Kanarek, Pielach, Ptaszyński, Kotowicz, Skoczylas (Sypeń 84), Nawrocki (Kutyła 82), Sobstyl, Sikora (Strug 90), Zuber, Pryliński (Greniuk 81)

Niedługo na naszej stronie FB cała relacja zdjęciowa ze spotkania od naszej Pani fotograf Natalii Kulbickiej.

Zapraszamy na pierwszy mecz pucharowy w tym sezonie, już w tę środę na Turystycznej w Świdniku zmierzymy się z Powiślakiem Końskowola.

Tekst: Krystian Kutyła, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Natalia Kulbicka