Hummel 4 Liga

02/04/2023

K.18: Świdnia niczym wytrawny bokser /zdjęcia

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej to starcie z bardzo dla nas niewygodnym rywalem - Huraganem. W czterech ostatnich spotkaniach padały wyniki nierozstrzygnięte. Spodziewaliśmy się również tym razem trudnego meczu i tak też otrzymaliśmy.

Pierwsza połowa to ostrożna, ale mądra gra naszej drużyny. Nasi gracze posiadali przewagę optyczną jednak, szczególnie w początkowej fazie nie przekładało się to na stuprocentowe sytuacje. Taka mieli natomiast goście, gdzie po rzucie różnym i strzale z bliskiej odległości, instynktownie na linii interweniował Paweł Socha.

Po początkowym badaniu możliwości przeciwnika, nasza drużyna stworzyła sobie w 5 minut trzy grożne sytuację bramkowe. Kolejno próbowali: Kotowicz, Zuber głową po świetnym dograniu Sikory, oraz Wójcik, którego strzał w ostatniej chwili wyblokował obrońca gości. Gołe jednak nie padły i do szatni zawodnicy zeszli przy stanie 0-0.

Druga odsłona gry to już bardziej zdecydowane ataki Świdni. Dość szybko ofensywna gra przyniosła skutek. W 55 minucie po lekkim zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się nasz kapitan i spokojnie zmieścił pilkę w siatce Huraganu. Mateusz Pielach i 1-0. Niedługo później ładnie pokazał się Kamil Sikora lecz jego strzał minimalnie minał bramkę gości.

Pomimo prowadzenia nasi nie przestawali szukać kolejnych bramek i w 74 minucie dopięli swego. Na skrzydle dobrze odnalazł się Miłosz Kutyła i dograł w pole karne, a tam Dawid Skoczylas precyzyjnie zakończyl akcję. Było 2-0. Długo nie musieliśmy czekać na koleją bramkę. 86 minuta i kolejna skuteczna piłka ze skrzydła. Tym razem w roli asystenta Skoczylas, a zdobywcą gola Hubert Kotowicz, który z bliska umieścił piłkę w siatce gości.

3-0 i niewygodny z historii rywal, dziś pewnie wypunktowany.

Łukasz Gieresz: W meczu z Huraganem wykazaliśmy się dobrą organizacją gry. Cierpliwie budowaliśmy ataki, z wiarą, że stwarzane sytuację zamienimy na gole. Dobra organizacja, konsekwencja i cierpliwość w grze, została wynagrodzona trzema golami w drugiej połowie, co w efekcie dało nam pewne zwycięstwo.

KS Świdniczanka Świdnik - KS Huragan Międzyrzec Podlaski 3-0 (0-0)