Hummel 4 Liga

20/11/2022

K.15.: Rozgrzewające 0-7 w zimowym prezencie

Wysoką wygraną pożegnali się z kibicami nasi gracze. W mroźne sobotnie południe 19 listopada przyszło się nam zmierzyć w Opolu lubelskim z miejscowym Opolaninem.

Jak zdążyliśmy się przyzwyczaić od początku nasza drużyna narzuciła rywalom swój ofensywny styl gry. Tym razem już druga dogodna sytuacja, w 4 minucie gry, została zamieniona na gola przez Dawida Skoczylasa. Asysta popisał się Hubert Kotowicz. Chwilę później okazja Michała Zubera, jeszcze bez powodzenia.

Od 15 minuty gra lekko się wyrównała, do głosu doszli gospodarze stwarzając sobie dwie doskonałe okazje na gola. Jednak nasza drużyna dość szybko wróciła do pełnej kontroli nad spotkaniem.

W 38 minucie meczu bardzo dobrą zespołową akcję Kutyły, Zubera, Sypnia na bramkę zamienił Hubert Kotowicz podwyższając na 2-0. W 45 minucie dynamiczne wejście w pole karne Sypenia, przerwał faulem obrońca Opolanina. Rzut karny na gola zamienił Michał Zuber i do szatni schodziliśmy z wynikiem 3-0.

Ten gol najwyraźniej odebrał już ochotę do walki naszym rywalom, gdyż po przerwie przez cały czas nasi gracze byli strona dominującą i dyktującą tempo gry. Do siatki trafił w 65 minucie Michał Koźlik po sprytnym przechwycie Skoczylasa. Dzieła dokończyli wprowadzeni z ławki nasi nominalni napastnicy - Łukasz Strug już minutę po wejściu na plac, po prostopadłym zagraniu ze środka pola zameldował się golem. Była 76 minuta. Natomiast w 85 minucie w sytuacji jeden na jednego nie pomylił się Jakub Pryliński, strzelając już szóstą bramkę tego spotkania. Wynik poprawił jeszcze w 86 minucie Łukasz Strug, ładna podcinką pokonując bezradnego dziś bramkarza gospodarzy.

Tym samym kończymy piłkarską, ligową jesień efektownym zwycięstwem. Z optymizmem i niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania naszych Orłów. A te dopiero za kilka miesięcy.

Dziękujemy i do zobaczenia na trybunach i boiskach.

Łukasz Gieresz: Wynik jak najbardziej przedstawia boiskowe wydarzenia, szybko strzelona bramka dała nam duży komfort i swobodę w kreowaniu sytuacji pod bramką rywali. Cieszymy się z efektownego zwycięstwa na koniec roku na które zapracował cały zespół.

Opolanin Opole lubelskie - KS Świdniczanka Świdnik 0-7 (0-3)

Socha - Koźlik (80 Kowalski), Pielach, Kanarek, Sypeń (65 Łopuszyński), Kotowicz (75 Pryliński), Nawrocki (75 Strug), Kutyła, Sikora (66 Szymala), Zuber, Skoczylas (80 Ptaszyński).

Tekst: Krystian Kutyła, Łukasz Gieresz

Zdjęcia: Krystian Kutyła